S-300, S-400 ve Pantsir’ler ateşlendi!

Rusya Ordusu, düzenlediği hava savunma tatbikatında Pantsir, S-400 ve S-300 füzelerini hareket hâlindeki savaş uçakları ile temsili düşman hedeflerine yönelik test etti.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya ile Ukrayna arasında yükselen tansiyon ve sıcak hatta yapılan askerî araçlı ve teçhizatlı 200.000 personelden fazla sevkiyat, Rus ordusunun gelecek tarihli planlanmış tatbikatlarını erkene çekmesine sebep oldu.

Hazar Denizi kıyısında bulunan Astrahan şehrine gelen Rusya ordusu, envanterde bulunan silahlarla hava savunma kabiliyetlerini kontrol etti.

Pantsirlerin, S-400’lerin ve S-300’lerin yüksek hızdaki savaş jetlerien karşı test edildiğine dair görüntüler, Rusya Savunma Bakanlığının internet sitesinden yayımladı.

Temsili ve farklı nitelikteki düşman hedeflerine ve hareket durumundaki savaş uçaklarına karşı hava savunma gücünün öne çıkarıldığı askerî tatbikatta, farklı hız ve irtifa kabiliyetlerine sahip, gelecek vaat eden ve modern füzelerin kullanıldığının altı çizildi.

Bütün hedefler tek tek vuruldu!

Rusya Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamada, askerî tatbikatta görev alan bütün hava savunma unsurlarının, temsili düşman hedeflerinin hepsini başarı ile imha ettiğinin altını çizdi.