Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

14 Kasım 2020 Cumartesi 10:17:08

Seçimdeki hileyle ilgili kanıt getirene 1 milyon dolar ödül verilecek!

Donald Trump’ın seçimde yolsuzluk yapıldığına dair iddialarına Teksas’taki Cumhuriyetçi Vali Yardımcısı Dan Patrick’ten destek geldi. Patrick, hileyle ilgili kanıt getiren kişiye 1 milyon dolar ödül verileceğini aktardı.

ABD seçimleriyle ilgili tartışmalar sürüyor. Postayla kullanılan oyların hileli olduğunu öne süren Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump, seçim yenilgisini kabullenmedi. Ölü insanlara oy kullandırıldığını iddia eden Trump, konuyu mahkemelere taşıyacağını ve Biden’ın erken sevinmemesi gerektiğini belirtti. Kesin olmayan sonuçlara göre Başkanlığı kazanan Demokrat Joe Biden, son olarak 11 bin oy farkla Arizona eyaletini kazandı. Kritik eyaletlerde galip gelen Biden 290 delegeye ulaştı, Trump’ın delege sayısı ise 232’ye ulaştı.

Vali Patrick: Oy sayımındaki gecikme şüphe uyandırıcı!

Teksas’taki Cumhuriyetçi Vali Yardımcısı Dan Patrick de Trump’ın seçimle ilgili görüşlerini destekliyor. Seçimlerde sadece yasal oyların sayılması gerektiğini belirten Dan Patrick, oy pusulalarının sayılmasında yaşanan gecikmenin şüphe uyandırıcı olduğunu aktardı.

Ödül parasının kaynağı ne?

Seçimde gerçekleşen yolsuzlukla ilgili kanıt getiren kişinin ödüllendirileceğini söyleyen Patrick, bu ödülün 1 milyon dolar olacağını söyledi. Patrick, ödül parasının Trump’ın seçim kampanyası için ayrılan paradan kullanılacağını belirtti.

Hile iddiaları kanıtlanmadı

Seçimle ilgili yapılan yolsuzluk iddiaları henüz bir kanıtla desteklenmedi. Ülke genelindeki 52 eyaletteki seçim kurulu ofisleriyle durumu görüşen The New York Times gazetesi iddialara ilişkin bir kanıt bulunamadığını aktardı. Ancak Patrick’in 1 milyon dolarlık ödül vaadinin tehlikeli olduğu ve sahte kanıtlar yaratıp parayı alabilecek insanlar olabileceği belirtildi.

Seçim sonunda 74 milyondan fazla oy toplayan Joe Biden’ın bu başarısına daha önceki hiçbir başkan tarafından ulaşılamadı. Cumhuriyetçi Donald Trump ise 71 milyon oy topladı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı