Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

17 Kasım 2020 Salı 22:12:30

Son Dakika: Hollanda’dan Aliyev’e Yaptırım Önergesi!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mihriban Aliyeva, AB tarafından yaptırımlara maruz tutulacak.

Hollanda parlamentosu tarafından hazırlanan tasarıya göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mihriban Aliyeva’ya Avrupa Birliği’ne sunulması onaylanan yeni taslağa göre yaptırım uygulanması öngörülüyor. Avrupa Birliği tarafından konuşulacak olan önerge taslağı eğer ki onaylanırsa Azerbaycan Cumhurbaşkanı ve eşine yaptırım uygulanacak. AB’nin aynı zamanda Azerbaycan’a dönük daha ağır yaptırımlar uygulamasının da bu önergenin ardından mümkün olabileceği belirtiliyor.

Dağlık Karabağ nedeniyle hazırlanan önergede uygulanacak olan yaptırımlara yer verilmiyor ancak ağır yaptırımlar uygulanması isteniyor. Azerbaycan’ın ekonomik olarak uygulanacak yaptırımlardan etkilenip etkilenmeyeceği merak konusu olurken Aliyev’in ve eşinin uygulanacak yaptırımlardan dolayı nasıl ve ne düzeyde etkilenecek olduğu hakkında şimdilik henüz bir bilgi verilmiş değil.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı