Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

26 Kasım 2020 Perşembe 14:42:42

Son Güncelleme: 26/11/2020 14:44:46

Süper hızlı füzeler! ABD ve Rusya arasında askeri teknoloji savaşı!

Rusya, saniyede 4 kilometre hızla uçan füzelerinin testlerini başarıyla tamamladığını bildirdi. Önceki günlerde ise ABD, F-35 uçağıyla test amacıyla taşınan nükleer bombanın başarılı bir şekilde hedefe bırakıldığını açıklamıştı. İki ülke arasında son zamanlarda yapılan karşılıklı askeri duyurular dikkat çekiyor.

Son zamanlarda ABD ve Rusya’dan gelen karşılıklı askeri test haberlerine bir yenisi eklendi. Rusya, saniyede 4 kilometre hızla seyreden füzelerini test etti. Füze testleri Kazakistan’da yer alan Sarı Şagan poligonunda yapıldı. Yapılan açıklamada test edilen füzelerin istenen süre içinde hedefleri yok ettiği belirtildi.

Rusya’nın “şehir katili” tsunami de yaratıyor

Rusya’nın özellikle son zamanlarda giriştiği askeri denemeler, Sovyetler dönemindeki silahlanma hızına yaklaşıldığını ortaya koyuyor. Rusya, Putin’in liderliğinde son 14 yılda askeri harcamalarını iki kat artırdı. insansız hava aracı Okhotnik, içinde 6 nükleer torpido bulunan dev denizaltı ve S-500 füze savunma sistemi bunlardan sadece bazıları! Özellikle taşıdığı silahlarla korku yaratan denizaltı, bir kenti yıkabilecek bombalara sahip olması nedeniyle “şehir katili” olarak anılıyor! İngiliz gazetelerinde çıkan haberlere göre bu denizaltında bulunan roketlerin tsunami yaratma özelliği de bulunuyor.

Hareket halindeyken havada atış yapabilen bir diğer silah olan “drone kalaşnikof”un ise 40 dakika havada kalabildiği kaydediliyor. Bir diğer askeri teknoloji de askeri giysi kulvarında yaşanıyor. Bu giysileri giyen askerler normalde taşıyamayacağı kadar ağır silahları taşıyor. Taşınan tüfeklerle tek şarjörle 700 atış yapılabiliyor. Askerler 35 kiloluk yükleri bu kıyafet sayesinde saatlerce taşıyabiliyor.

ABD ordusu, F-35 ile nükleer bomba taşıdı

Önceki günlerde duyurulan habere göre de Ağustos ayında ABD ordusu, ilk defa bir F-35 uçağıyla nükleer bomba taşıdı. Test amaçlı yapılan uçuşta F-35, nükleer bombayı başarılı şekilde hedefine bıraktı. Son zamanlarda karşılıklı olarak duyurulan bu haberler “Yeni bir Soğuk Savaş mı geliyor? sorularını beraberinde getirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı