Trump: Biden’ın düşmesini bekliyordum!

Eski ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Başkanı Donald Trump, uçağa binmeden önce 3 defa düşen Joe Biden hakkında açıklamada bulundu. Trump, Biden'ın düşmesini zaten beklediğini söyledi.

biden4

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Başkanı Joe Biden, uçağa binmeden önce merdivenleri çıkarken peş peşe düşmüş, bu durum dünya basınında büyük bir yankı uyandırmıştı. Georgia eyaletine gitmek üzere uçağa binecek olan Biden, merdivenleri çıkmaya çalışırken 3 kez düşmüştü. Biden’ın düşe kalka merdivenleri çıkmayı başardığı, asker selamı verdikten sonra da uçağa bindiği görülmüştü. Bunun üzerine Biden’ın sağlık kontrolü yapılmış ve bacaklarında hafif yaraların oluştuğu belirlenmişti.

Trump’tan beklenen açıklama geldi

Eski ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Başkanı Donald Trump, Biden’ın düşmesini zaten beklediğini söyledi.

Yaşı sebebiyle Biden’ın başkanlık görevi için yeterli olmadığını ima eden Trump, 79 yaşında olan Bernie Sanders’ın da aynı durumda olduğunu kaydetti. Trump, Biden’ın hangi belgelere imza attığını anlamasını engelleyebilecek bir zihinsel duruma sahip olduğunu ileri sürdü.

Beyaz Saray: Rüzgâr nedeniyle düştü!

Biden’ın düşmesine ilişkin açıklamada bulunan Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, rüzgârlı bir havanın etkili olduğunu ifade etmişti. Jean-Pierre, Biden’ın rüzgâr yüzünden düştüğünü söylemiş, hatta kendisinin de bu nedenle düşme tehlikesi atlattığını belirtmişti.

Savunma Bakanı Austin’in adını hatırlayamamıştı

ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Savunma Bakanı Lloyd Austin’in adını unutan Biden, söz konusu bakanı “eski general” olarak anmıştı. Biden, Austin’i sürekli “general” olarak çağırdığını belirterek bir süre kekelemişti.

Başkan olduğunu bile unutmuştu

Biden, koronavirüs hakkında Ulusa Sesleniş konuşması yaparken ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Başkan Yardımcısı Kamala Harris’i “başkan” olarak anmıştı. Biraz duraksamasının ardından konuşmasına devam eden Biden, daha önce düzenlediği bir toplantıda da Harris’e “seçilmiş başkan” demişti.

“Akıl sağlığı yetersiz”

Trump, başkanlık seçimlerinden önce Biden için sık sık “uyuşuk” ve “yaşlı” ifadelerini kullanmış, Biden’ın kolunu bile kaldıramadığını iddia etmişti. Biden’ın akıl sağlığının başkanlık için yetersiz kaldığını kaydeden Trump, kendisinin ise koronavirüs tedavisinden sonra çok genç hissettiğini söylemişti. Trump, Biden’ın iki kelimeyi bile bir araya getirmede zorluk çektiğini ifade etmişti.