Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

28 Aralık 2020 Pazartesi 15:32:13

Trump destekçisi New York Post’tan sert manşet! Deliliği bırakın Sayın Başkan!

Trump yönetimine verdiği destekle bilinen New York Post gazetesi de Cumhuriyetçi başkana sırt çevirdi. Seçimdeki hile araştırmalarına destek verdiklerini bildiren gazete hiçbir kanıtın bulunamadığını hatırlattı. Manşetten verilen haberde Trump’a yönelik “Deliliği bırak” çağrısı yapıldı.

ABD’de 20 Ocak’ta başkanlık görevini Demokrat Joe Biden’a devredecek olan Donald Trump seslenen New York Post gazetesi sert ifadeler kullandı. 3 Kasım’daki seçimleri kaybettikten sonra oyların çalındığını iddia eden Donald Trump, mücadelesinin süreceğini açıklamıştı. Bu süreçte Trump’a destek veren New York Post gazetesi de pes etti. Bugünkü sayısında Trump’a manşetten seslenen gazete, “Deliliği bırak” ifadeleriyle gündeme oturdu.

“Sizi destekledik başkan ama artık bırakın”

Kaybetmenin verdiği psikolojiyi anladıklarını dile getiren gazete, buna rağmen bu çıkmaz yola devam eden Trump’ın mücadelesinin hem kendisi hem de ülke için yıpratıcı olduğu aktarıldı. Yazıda seçim yenilgisinin kabullenilmesi gerektiği belirtildi, oyların çalınması iddiaları için kanıt bulunamadığı hatırlatıldı. Seçimi soruşturmanın Trump’ın hakkı9 olduğu kaydedilen yazıda, tüm araştırmaların sonuçsuz kaldığı ve iddiaların artık sürdürülmemesi gerektiği ifade edildi.

Trump için yolun sonu geldi!

Trump’a destek veren gazetenin de böylesine sert bir manşetle çıkması, Cumhuriyetçi Başkan için yolu sonunun geldiğine dönük bir sinyal olarak aktarılıyor. Gazetenin, Trump’ın 4 yıllık iktidarı boyunca hükümete destek verdiği biliniyor. 3 Kasım’da yapılan seçimlerde özellikle postayla gelen oyların sayılması sonrası geriye düşen Trump 232 delegede kaldı. Sayı sonucu 306 delegeye ulaşan rakibi Demokrat Joe Biden’ın 20 Ocak’ta resmen göreve başlaması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı