Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

28 Aralık 2020 Pazartesi 09:22:56

Trump önce rezalet dedi, sonra onayladı! Koronavirüs desteği için 900 milyar dolar!

ABD’de daha önce imzasına sunulan 900 milyar dolarlık koronavirüse yönelik ekonomik destek paketi için “rezalet” ifadesini kullanan Trump sonunda onayı verdi.

ABD Kongresinin hazırladığı 2021 bütçesi önerisine göre koronavirüsle mücadeleye 900 milyar dolar ayrılmıştı. 1,4 milyar dolarlık bütçe tasarısıyla birlikte de yeni yılın toplam bütçesi 2,5 milyar dolara çıkmıştı. Bütçede salgına yönelik olarak vatandaşlara 600 dolarlık destek verilmesini öngörülüyordu. Hazırlanan bütçedeki 600 dolarlık destek için başkan Donald Trump “rezalet” yorumunu yapmıştı.

Trump desteğin 2 bin dolara çıkarılmasını istemişti

Vatandaşlara verilecek 600 dolarlık desteğin 2 bin dolara çıkarılmasını isteyen Trump, bu nedenle bütçe tasarısını geri çevirdi. Trump’ın bu isteği ABD Temsilciler Meclisi tarafından kabul görmedi.

Trump’ın bu tavrına ABD’nin 20 Ocak’ta koltuğa oturacak başkanı Joe Biden’dan eleştiri gelmişti. Trump sonunda ekonomik pakete onay verdi. Buna göre 2019 yılında geliri yıllık 75 bin dolardan az olan vatandaşlara nakit 600 dolar verilecek. Haftalık olarak verilen 300 dolarlık işsizlik maaşı desteğinin devam edeceği kaydedildi.

Salgından en fazla etkilenen ABD oldu!

ABD, salgının başından bu yana koronavirüsten en fazla etkilenen ülke oldu. Salgının başından bu yana ülkede 341 binden kişi yaşamını yitirdi. Ülkede koronavirüs tespit edilen vakaların sayısının 20 milyona yaklaştığı belirtildi. Tespit edilebilen toplam koronavirüs vakası sayısı ise 81 milyonu aştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı