Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

14 Ocak 2021 Perşembe 11:53:44

Trump’tan Kongre baskınına katılanlarla ilgili açıklama! “Onlar benim destekçim olamaz, yargılanacaklar”

Son zamanlarda ABD’de yaşanan olaylar sonucunda artan gerilimin düşürülmesi gerektiğini kaydeden Donald Trump, Kongre baskınında şiddet olaylarına karışanların yargılanacağını belirtti.

Başkent Washington DC.’de gerçekleşen Kongre baskını sonrasında eleştirilerin odağına yerleşen Donald Trump’ın Twitter hesabı da kalıcı olarak kapatıldı. Beyaz Saray’ın resmi Twitter hesabından açıklamada bulunan Donald Trump, Kongre baskınını kınadı. Kongre baskınında şiddet olaylarına dahil olanların yargılanacağını aktaran Trump, yaşanan olayların korkunç olduğunu bildirdi.

“Şiddet eylemlerine katılanlar yargılanacak”

Yaşanan olayları şiddetle kınadığını kaydeden Donald Trump, vandallığın ABD’de yerinin olmadığını ifade etti. Kendisini gerçekten destekleyen hiç kimsenin bu tarz şiddet eylemlerine katılmayacağını belirten Trump, güvenlik güçlerine saygısızlık yapanların kendisinin gerçek destekçisi olmadığını vurguladı. ABD’nin değerlerine saldıranların buna bir son vermesi gerektiğini aktaran Trump, sokaktaki olayların son bulması gerektiğini ifade etti.

“Biden için federal fonları devreye soktum”

Şiddet eylemlerine karışanların siyasi görüşünün önemli olmadığını kaydeden Trump, ABD’de şiddete karışan herkesin mahkemede yargılanacağını söyledi. Gerilimin bir an önce düşmesi gerektiğini söyleyen Trump, herkesin hukuk ülkesinin kurallarına uyması gerektiğini ifade etti. 20 Ocak’ta görevi devralacak Demokrat Joe Biden için güvenli bir geçiş sağlanacağını belirten Trump, bunun için federal fonları devreye soktuğunu dile getirdi. Son zamanlarda yaşanan olaylar nedeniyle hukuk sisteminin bir saldırıyla karşı karşıya kaldığını aktaran Trump, insanların susturulmaya çalışılmaması ve herkesin fikrini açıkça beyan edebilmesi gerektiğini bildirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı