Türk işadamlarından oluşan bir heyet İssyk-Kul'a geldi

ürkiye'de Kırgız Cumhuriyeti'nin şerefli konsolosunun başkanlığındaki Türk işadamlarından oluşan bir heyet, Mustafa Kurt, İssyk-Kul bölgesinin lid

Türk işadamlarından oluşan bir heyet İssyk-Kul'a geldi
ürkiye'de Kırgız Cumhuriyeti'nin şerefli konsolosunun başkanlığındaki Türk işadamlarından oluşan bir heyet, Mustafa Kurt, İssyk-Kul bölgesinin liderliğinde bir araya geldi.

Toplantıya bölgedeki hükümetin genel temsilcisi, Karakol belediye başkanı İssyk-Kul bölgesinin akim temsilcisi katıldı. Toplantıda, taraflar bölgedeki turizm endüstrisinin gelişimi ve İssyk-Kul bölgesindeki girişimcilere danışmanlık desteği sağlanması konusunu tartıştı. Konsolos, Türkiye tarafının, bölgedeki çiftçilerden çevre dostu ürünler satın alma konusundaki istekliliğine dikkat çekti, çünkü ürünler biyosfer bölgesinde en güvenli bölgelerden biriydi.Mustafa Kurt, “Bölgedeki iş adamları ile turizm alanında işbirliği yapmayı düşünüyoruz. endüstrisi. Özellikle, bugünün gereksinimlerini karşılayan ve uluslararası standartları karşılayan yüksek kaliteli video, fotoğraf ve diğer elektronik ekipmanların bir servisi, teslimidir. Bu ekipman Issyk-Kul bölgesi için gereklidir, çünkü turizm iyi geliştiği için zamana ayak uydurmaktadır. Bu yönde işbirliğine hazırız ”dedi.

Ayrıca, çevre dostu ürünlerin İssyk-Kul bölgesinden Türkiye'ye ihracatı alanında ikili işbirliği konuları tartışıldı.
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 15:07
YORUM EKLE