Türkiye, Kırgızistan'ın 7 bölgesinde pilot işleme işletmeleri kurmaya hazır

Türk tarafı, Kırgızistan'ın 7 bölgesinde pilot işleme işletmeleri kurmaya hazır olduğunu belirtti. Bu, Tarım ve Gıda Sanayi Bakanlığı’nın,

Türkiye, Kırgızistan'ın 7 bölgesinde pilot işleme işletmeleri kurmaya hazır

Türk tarafı, Kırgızistan'ın 7 bölgesinde pilot işleme işletmeleri kurmaya hazır olduğunu belirtti.

Bu, Tarım ve Gıda Sanayi Bakanlığı’nın, 2019’da Türk yatırımcıları ile birlikte tarım sektörünün gelişmesi üzerine görüşmelerinde açıklandı. Tarım Bakanı Erkin Choduev, Kırgız nüfusunun% 65’inin Kırsal kesimde yaşayan Cumhuriyet, 2018 yılında hayvancılık alanında üretim artışı% 3'ten fazla ve tarımda -% 5'tir. 2018 yılında, 900 kişinin yaratıldığı yaklaşık 50 işletme açıldı.

Ziraat Tarym Market'in başkanı Mukhammet Özdemir, Türkiye'deki tarımın çalışma sistemini anlattı, köylü bir tarım bankası tarafından ihraç edilen krediyle ilgili makine satın aldı. Bu sistemde, masrafların 1 / 4'ü köylüler tarafından ödenmekte ve geri kalanlar devlet tarafından karşılanmaktadır. Aynı zamanda, Türkiye'nin yeni yasası uyarınca, devletin köylülere desteğin% 70'ini sağladığını belirtti.

Daire başkanı, Kırgız Cumhuriyeti'nde işleme endüstrisinde işletmeler yaratmanın gerekliliği hakkında konuştu.

“Şu anda Kırgızistan, ihracat için 500 bin ton hammadde üretiyor, bunlar fasulye, patates ve daha fazlası” dedi. Türk yatırımcılar, tarım ekonomisinin aşamalı bir gelişimine olan ihtiyaçtan bahsetti. Tarım ekonomisinin büyümesinin mümkün olduğu koşullar listelenmiştir:

- Çiftçilerin faiz oranını düşürmek gerekli;

- Hayvancılıkta gelişme için teknolojinin tanıtılması gereklidir;

- Arazinin etkin sulama teknolojisini tanıtmak gereklidir.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 15:20
YORUM EKLE