Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

27 Ocak 2019 Pazar 14:37:57

Türkmen Mary eyaletinde modern sera ağı genişliyor

Mary eyaletinde sebze yetiştirmek için bir sera kompleksi devreye alındı. Tesis, ithalat ve ikame etme ve ihracata yönelik ürünlerin üretimini arttırma

Mary eyaletinde sebze yetiştirmek için bir sera kompleksi devreye alındı. Tesis, ithalat ve ikame etme ve ihracata yönelik ürünlerin üretimini arttırmaya yönelik programların uygulanması bağlamında Mary etrap'a inşa edilmiştir.

Bugün Türkmenistan'ın tüm bölgelerinde, yıl boyunca şehirlere ve köylere taze meyve ve sebze popülasyonu sağlayabilen sera inşaatı başlatıldı. Tarımsal üretimin bu bölümünde giderek daha aktif bir biçimde, devletin iş planlarının uygulanmasında kapsamlı destek sağladığı iş dünyasının temsilcileridir. Mevcut projenin müşterisi ve yüklenicisi, TFTS üyesi olan bireysel işletme Sada türkmen'dir.

Sera, 8 hektarlık bir alanı kaplar ve yılda 500 ton yüksek kaliteli, çevre dostu ürün tedarik etmek üzere tasarlanmıştır. Tasarımında, yüksek ısı yalıtımı özelliklerine ve uzun hizmet ömrüne sahip malzemeler kullanılmıştır. İleri teknoloji ekipmanlarla donatılmış tesiste, optimum sıcaklık ve ışık koşullarını koruyan sistemler, nem seviyeleri ve besinlerle toprak doygunluğu otomatikleştirilir.

Kompleksin bir özelliği, bir arı kovanının kendi bölgesinde bulunmasıdır. Arılar, çevre dostu olma bağlamında önemli olan tarımsal ürünlerin tozlaşmasında kullanılacaktır. Ek olarak, bu yaklaşım verimi birkaç kez artıracak, işgücü maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak ve yüksek bir ekonomik etki sağlayacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı