Türkmenabat kimyasal tesisi, polimer boru üretimini önemli ölçüde artırdı

Bu yılın ilk çeyreğinde, Türkmenabat Kimya Fabrikası, polietilen boru üretimini önemli ölçüde arttırdı. Ocak-Mart aylarındaki üretim hacmi, yakla

Türkmenabat kimyasal tesisi, polimer boru üretimini önemli ölçüde artırdı
Bu yılın ilk çeyreğinde, Türkmenabat Kimya Fabrikası, polietilen boru üretimini önemli ölçüde arttırdı. Ocak-Mart aylarındaki üretim hacmi, yaklaşık 20 bin tona ulaştı ve bu rakam, geçtiğimiz yılın dörtte üçünün toplam rakamlarını önemli ölçüde aştı. Buradaki kilit rol, polietilen kompleksinin çok çeşitli uygulamalarla polietilen boru üretimi için kullanılan hammaddelerin kimyasal tesise geldiği Kiyanly'de devreye alınmasıyla oynadı.

Günümüzde 1.400'den fazla çalışanı olan şirket aynı zamanda fosforik mineral gübreler, sülfürik asit, içme suyu için alüminyum sülfat, teknik ve tıbbi oksijen, sıvı cam ve diğer ürünler üretmektedir.

Önümüzdeki yıllarda tesisin üretim altyapısı yeni tesislerle yenilenecek. Devlet Kaygısı Turkmenkhimiya, karmaşık mineral gübrelerin üretimi için anahtar teslimi bir tesisin tasarımı ve inşası için uluslararası bir ihale ilan etti.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 18:40
YORUM EKLE