Türkmenistan Devlet Başkanı, MIA'nın Motor Sporları Merkezine gitmek için bir araba bağışladı

Türkmenistan Devlet Başkanı, yeni bir spor otomobiline ulaştığı Motorsport Merkezini ziyaret etti. Burada devlet başkanı Mejlis başkanı, prömiyerler

Türkmenistan Devlet Başkanı, MIA'nın Motor Sporları Merkezine gitmek için bir araba bağışladı
Türkmenistan Devlet Başkanı, yeni bir spor otomobiline ulaştığı Motorsport Merkezini ziyaret etti. Burada devlet başkanı Mejlis başkanı, prömiyerleri yardımcısı, askeri ve kolluk kuvvetleri başkanları tarafından bir araya geldi.

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov ülkenin Silahlı Kuvvetleri Baş Komutanı Başkanı, son zamanlarda MIA'nın Motor Sporları Merkezi'nin altyapısı ile yenilenen özel bir platform olan eğitim ve sürüklenme yarışmaları için bir spor araba verdiğini söyledi. Devlet başkanı, yeteneklerini geliştirmeye giden yoldaki Türkmen binicilere büyük başarılar diledi ve ülkenin spor onurunu yeni bir dünya seviyesine yükseltebileceklerine dair güvenlerini dile getirdi.

Motor Sporları Merkezinin bir temsilcisi, Başkan'a bu hediye için şükranlarını dile getirdi ve Türkmen motosikletçiliğinin uluslararası prestijini arttırmayı amaçlayan bu kompleks içinde yapılan sistematik eğitim çalışmasını bildirdi.

İçişleri Bakanı I.Mulikov, sürüklenme alanında en muhteşem otomobil yarışları disiplinde sınıfların başlaması talebiyle Türkmenistan Devlet Başkanı'na temyiz etti.

Gerekli teknik eğitimi yarış başlamadan önce tamamlayan devlet başkanı bir spor arabasını başlangıç ​​pozisyonuna getirdi. Daha sonra hızlı bir şekilde hızlanıp başlayarak, Türkmen liderinin kontrolündeki yarış arabası bir dizi keskin dönüşler geçirdi.

Türkmenistan Devlet Başkanının himayesinde, ülkemizde motor yarışları hızlı bir gelişme gösterdi. Bunun kanıtı, ekibimizin uluslararası ralli müsabakalarına katılımıydı.

Kütle fiziksel kültür ve sporun gelişimine büyük önem veren, sağlıklı bir yaşam tarzının enerjik bir destekçisi olan devlet başkanı, otomotiv sporları da dahil olmak üzere çeşitli sporlarda örnek bir örnek teşkil ediyor.

Şu anda, yurt içi autosport büyük fırsatlar sunuyor. Bu durumda, kişisel olarak devlet başkanlığına aittir, maddi ve teknik temeli sistematik olarak güçlendirmeye ve motor sporlarının yaygınlaştırılmasına, gençleri saflarına çekmeye ve Türkmen sporcularının becerilerini geliştirmeye büyük önem veren özel bir rol vardır. Bunun için, hem sistematik eğitimler yürütmek hem de çeşitli düzeylerde yarışmalar düzenlemek için tüm koşullar yaratılmıştır.

Başkan Gurbanguly Berdimuhamedov düzenli olarak bisiklet ve araba sporları için zaman harcıyor, diğer sporlarla birlikte gelişimlerini destekliyor ve teşvik ediyor. Bu büyük çaplı faaliyet, öncelikle genç neslin nüfusunun güçlü fiziksel sağlığını, amaçlarını, isteklerini ve aktif eğlence alışkanlıklarını yükseltmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Ve bu sefer, devlet başkanı bir spor araba sürerken usta bir sınıf göstermiş, çeşitli sürükleme teknikleri göstermiş, pistte mümkün olan en yüksek hızda ilerlemiş.

Eylül 2018'de, Türkmenistan Cumhurbaşkanı girişimi sırasında, Uluslararası ralli Amul-Khazar 2018 ülkemizde başarıyla düzenlenmiştir. Ve bu yılın şubat ayında, sporcularımız “Rusya - Kuzey Ormanı 2019” Dünya Kupası sahnesinde kar buzları toplantısı sırasında yer aldılar ve podyumda haklı yerlerini aldılar.

Başkan Gurbanguly Berdimuhamedov'un desteği sayesinde, ulusal motor yarışları okulu gelişim için yeni teşvikler aldı. Önde gelen üreticilerden gelen yeni modifikasyonlar ve yarış filosu filosu ile düzenli olarak güncellenmektedir. Bu, bu spor disiplininde yeni bir master ustası yetiştirmek ve eğitmek için geniş fırsatlar sunar.

Devlet başkanının bir kez daha yetenek ve tecrübe kazandığı sürüklenme pistinde yarışı tamamladıktan sonra, Türkmenistan Devlet Başkanı herkese başarılar diledi ve olay yerinden ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 07:54
YORUM EKLE