Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

18 Kasım 2020 Çarşamba 08:39:13

Twitter’dan Hunter Biden itirafı! Taraflı davrandık!

ABD’de başkan seçilen Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden ile ilgili yapılan bazı yolsuzluk haberlerini kısıtlayan Twitter’dan açıklama geldi. Twitter CEO’su Jack Dorsey bu konuda hata yaptıklarını belirtti.

Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın Ukrayna’da karıştığı bazı iş ilişkileri haberlere konu olmuştu. Haberlerde Hunter Biden’ın Ukrayna’daki büyük doğal gaz üreticisi Burisma Holdings’te yönetici olduğu gerçeği yer alıyordu. Üstelik 2008 ile 2016 arasında başkan olan Obama’nın yardımcısı olan Joe Biden’ın, oğluna bazı konularda destek verdiği ileri sürülüyordu. Haberlerde Joe Biden’ın uluslararası ilişkileri, oğlunun iş ilişkileri lehine yönlendirdiği iddiaları yer alıyordu.

“O haberleri kısıtlamamız hataydı, taraflı davrandık”

Hunter Biden ile ilgili New York Times’ta yer alan haberlerin Twitter tarafından kısıtlanması gündemde yer etmişti. Kısıtlama sebebiyle Cumhuriyetçi senatörler, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’i tarafsızlığını bozması nedeniyle eleştirmişti. Dorsey, bu suçlamayı kabullendi ve taraflı davrandıklarını belirtti. Hunter Biden ile ilgili haberlerin kısıtlanmasının yanlış olduğunu aktaran Dorsey, daha sonra bir gün içinde bu hatadan döndüklerini hatırlattı.

Dorsey, ilgili paylaşımların silinmesi sonrası söz konusu hesabın tekrar açılabileceği bilgisini New York Times’a ilettiklerini belirtti. Ancak New York Times, bu kısıtlama sonrası engellenen hesabı açmama yönünde karar aldı.

Trump’ın paylaşımlarına uyarı etiketi konuluyor!

Cumhuriyetçi Teksas Senatörü Ted Cruz, Twitter’ın Cumhuriyetçilerin üzerine gittiğini ve Demokratlara ilişmediğini söylemişti. Cruz, Twitter’ın seçimde hile olduğuyla ilgili paylaşımlara uyarı etiketi koymasını anlayamadığını aktardı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı