Vietnam'da kömür yetersizliği enerji üretimini tehdit ediyor!

Ülkenin enerji talebi arttıkça ciddi bir kömür yetersizliği oluşturuyor ve Vietnam'ın enerji üretim planlarını tehdit ediyor. Quang Ninh Termal Güç

Vietnam'da kömür yetersizliği enerji üretimini tehdit ediyor!
Ülkenin enerji talebi arttıkça ciddi bir kömür yetersizliği oluşturuyor ve Vietnam'ın enerji üretim planlarını tehdit ediyor. Quang Ninh Termal Güç Şirketi Başkanı Le Duy Hanh, kömür eksikliği nedeniyle 17 Kasım'dan beri dört türbinden ikisini kapattıklarını söyledi.

Vinacomin eyalet kömür madenciliği grubunun bu yıl tesisine 2.6 milyon ton kömür sağladığını, ancak dört türbinin tamamını çalıştırmak için 145.000 ile 200.000 tona daha ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Hanh, iki türbinin kapatılmasının günde 10 milyon kilowatt saat üretime ve 555 bin dolardan fazla kayba yol açtığını belirtti. Bu, tesisin elektrik üretimi için yeterli miktarda kömürün bulunmadığı ilk dönem olduğunu açıkladı.

Ayrıca Hanh, kömür yetersizliğinin Vietnam Electric'e rapor edildiğini ve sorunu çözmek için Vinacomin ile çalışıldığını belirtti.

Hai Phong Termal Güç Şirketi'nin CEO'su Nguyen Thuong Quang, iki üreticinin bu yılki fabrikasına yılda 2 milyon ton kömür sağladığını ve şirketin 3,4 milyon tonluk bir kapasiteye ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Quang, tesisin günde yaklaşık 12 bin ton kömür ihtiyacı var, ancak üreticiler sadece 2.000 ile 3.000 ton gönderebiliyor dedi. Üreticiler bu tonajda ürün gönderimine devam ederse, santralinin türbinlerinin önümüzdeki dört veya beş gün içinde kapatılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 14:10
YORUM EKLE