Volkswagen ve Ford yeni ittifak kurabilir!

Volkswagen CEO'su tarafından yapılan açıklamada, Beyaz Saray'daki toplantıdan sonra Alman otomobil üreticisinin Ford Motor ile bir ittifak kurduğunu ve A

Volkswagen ve Ford yeni ittifak kurabilir!
Volkswagen CEO'su tarafından yapılan açıklamada, Beyaz Saray'daki toplantıdan sonra Alman otomobil üreticisinin Ford Motor ile bir ittifak kurduğunu ve Abd'li otomobil üreticisi Ford'un tesislerini araç üretmek için kullanabileceğini söyledi.

VW CEO'su Herbert Diess, şirketin ikinci bir araba tesisi kurmayı da düşündüğünü sözlerine ekledi. Amerikan otomotiv endüstrisini de güçlendirecek küresel bir otomotiv ittifakı oluşturmak için Ford şirketi ile oldukça kapsamlı görüşmeler ve diyalog halinde olduğunu bildirdi.

Ford ek ayrıntılar vermeyi reddetti, ancak otomobil üreticileri daha önce potansiyel işbirliklerinden söz ettiklerini söylediler.

RBC Sermaye Piyasaları analisti Joseph Spak, yaptığı açıklamada, Diess yorumlarının VW'nin Ford'un kullanılmayan kapasitesini daha geniş bir ortaklığın parçası olarak kullanabileceği olasılığını artırdığını söyledi. Spak ayrıca, geçtiğimiz hafta beş Kuzey Amerika tesisini kapatmayı planladığı General Motors şirketinin kapasitesini de satın alabileceğini söyledi.

Spak, VW'nin bazı GM tesislerini satın alınabileceğini ve bununda müzakere gerektirdiğini belirtti. VW, Chattanooga, Tennessee'de bir montaj tesisine sahiptir. Yeni bir tesise olan ihtiyacın farkında olan Diess, şirketin Tennessee'de oldukça gelişmiş müzakerelerde bulunduğunu, ancak başka seçenekler de olabileceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 08:30
YORUM EKLE