Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

5 Ocak 2021 Salı 10:54:31

Son Güncelleme: 05/01/2021 10:58:08

Vuhan’daki yılbaşı kutlamalarına Çin gazetesinden “kıskançlık” savunması!

Tüm dünya yılbaşında evlere kapanmışken Çin’de yapılan büyük yılbaşı kutlamaları tartışmalara yol açmıştı. Çin’de yayımlanan Global Times’tan gelen yanıt ise kıskançlığın bırakılması ve buna benzer kutlama görüntülerinin devam edeceği yönünde oldu.

Tüm dünyada pandemiye dönüşen koronavirüs salgını nedeniyle bu yılbaşında sokaklar ıssız kaldı. Kalabalık yılbaşı kutlamalarıyla tanına birçok kentte adeta in cin top oynadı. Salgının başladığı yer olan Çin’in Vuhan eyaleti ise bunlardan birisi değildi. Vuhan’daki kalabalık yılbaşı kutlamaları sonrası birçok eleştiri geldi. Orijinal adı Huanqiu Shibao olan Global Times gazetesi ise Vuhan’daki görüntüleri savundu, dünyaya “Kıskanmayın” tepkisini verdi.

Allison Pearson’ın yazısı: “Çin siyasi bir numara mı yapıyor?”

Gazetede çıkan yazıda, Vuhan’daki buna benzer görüntülerin verilmeye devam edeceği ve Batı ülkelerinin yapacağı en iyi şeyin buna alışmak olduğu belirtildi. Vuhan’daki konser ve kutlamaların yapılmaya devam edeceğini belirten gazete, Batı ülkelerinde kullanılan ifadelerin düşmanca olduğunu kaydetti.

Batı’nın düşmanca yaklaşamının kanıtı olarak gazeteci Allison Pearson’ın yazdığı bir yazı örnek gösterildi. Vuhan’daki yılbaşı kutlamalarından çekilen bir fotoğrafı paylaşan Telegraph yazarı Allison Pearson, aşı olmaksızın Çin’in bunu nasıl başardığını soruluyordu. Pearson, bu kutlama görüntülerinin siyasi amaçlar uğruna çekilmiş olabileceğini belirtmişti.

“Gereken zamanda kapandık, gereken zamanda çıktık”

Gazetede yer alan yazıda insanların Çin’i suçlamaktansa, yeterli önlemlerin alınamaması nedeniyle İngiliz hükümetine suçlamalar yönelttiği aktarıldı. Çin’in etkili mücadele yöntemleriyle koronavirüsü yendiği belirtilen Global Times haberinde, Çin halkının gereken zamanlarda evine kapandığı ve gelen başarı sonrası kutlama zamanı olan yılbaşında da sokaklara çıkabildiği kaydedildi. Batı ülkelerinden gelen eleştirilerin “kıskançlık” olduğu ifade edildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı