Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

30 Aralık 2020 Çarşamba 17:53:08

Yemen’de hükümet üyelerinin uçağı indiği sırada 3 bomba patladı! En az 16 ölü, 60 yaralı!

Yemen’in yeni hükümetinin üyelerini taşıyan uçağın havalimanına inmeden hemen önce 3 patlamanın peş peşe yaşanması bir oldu. Alınan bilgilere göre saldırı sonucu en az 16 kişi yaşamını yitirdi, 60’dan fazla kişi yaralandı. Saldırıya Türkiye’den de kınama geldi.

Yemen, hükümet yetkililerini taşıyan uçağın havalimanına inmesine yakın patlatılan 3 bombanın şokunu yaşıyor. Bir hükümet yetkilisini verdiği bilgilere göre yeni hükümetin üyelerini taşıyan uçağın Aden Havalimanına inmesinden hemen önce 3 bomba patladı. Bombalardan birinin terminalinde patlatıldığı kaydedildi. Saldırı sonucu en az 16 kişi yaşamını yitirdi, 60’dan fazla kişi yaralandı.

“Önce 3 havan topu, sonra silahlı çatışma”

Suudi Arabistan’ın Al Arabiya kanalına ise, uçağın inmesinden sonra 3 havan topunun ateşlendiğini ve ardından silahlarla ateş açıldığını öne sürdü. Patlamaların yaşandığı havalimanında yara almadığı belirtilen hükümet üyelerinin Maaşık Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na götürüldüğü aktarıldı.

Husiler saldırıyı üstlenmedi: “Bizimle ilgisi yok”

Ülkeyi şoke eden saldırıdan sonra açıklamada bulunan Yemen Başbakanı Muin Abdulmelik, bu saldırının “halkı hedef alan ve korkakça işlenen bir terör eylemi” olduğunu kaydetti. Bu saldırının kendilerini yıldıramayacağını aktaran Abdulmelik, Husilerle olan mücadelenin süreceğini dile getirdi. Başbakan Muin Abdulmelik saldırının Husi kaynaklı olduğunu ima etse de Husilerden gelen açıklama bunun aksi yönün gösteriyor. Saldırıyla ilişkilerinin bulunmadığını aktaran Husi yetkilisi Muhammed el-Buhayti, olayın paralı askerler arasındaki bir güç çatışması olabileceğini altını çizdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı