Yeni Kazak çimento fabrikası Rusya'ya ihracat yapmaya başladı

Kazakistan'ın inşaat sektörünün ve Rusya'nın güney bölgelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak olan Kazakistan'ın Kostanay bölgesinde Rudny şehrinde

Yeni Kazak çimento fabrikası Rusya'ya ihracat yapmaya başladı

Kazakistan'ın inşaat sektörünün ve Rusya'nın güney bölgelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak olan Kazakistan'ın Kostanay bölgesinde Rudny şehrinde yüksek kaliteli çimento üretimi için bir tesis faaliyetlerine başladı.

Projenin uygulanması için toplam 100 milyon dolar yatırım yapıldı. Bitki lansmanı törenine katılan Kostanay bölgesi Valisi Arkhimed Mukhambetov, devletin çimento fabrikası yapımına destek verdiğini kaydetti.

Girişimci Artem Maklasov'un yöneticisi, gelecekteki planlar hakkında konuştu. İlk ürünleri 5 gün içinde almayı planlıyoruz. Üretilen çimentonun Rusya gibi hazır bir alıcısının olduğunu ve hazır olan alıcıların yaklaşık 200.000 ile 300.000 ton çimento satın almaya hazır olduklarını bununda tesisin üretim kapasitesinin yüzde 50'sidir açıklaması yapıldı.

Ayrıca, tesisin yıl sonuna kadar 17.200 ton çimento üretmeyi planladığını belirtildi. Maklasov'a göre, şu anda fabrika 190 kişi istihdam ediyor ve maksimum yük kapasitesiyle, işçi sayısı 304 kişiye ulaşacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 20:56
YORUM EKLE