Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

19 Kasım 2020 Perşembe 17:42:28

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten Türkiye açıklaması! S-400’leri test edemezler!

Rusya’nın anlaşma sonrası Türkiye’ye S-400 sevk etmesini eleştiren Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, bir NATO ülkesinin S-400’leri denemesi gerektiğini söyledi.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, isim vermeden Türkiye ile Rusya arasında gerçekleşen S-400 savunma sistemi alışverişini eleştirdi. Konuşmasını 66. NATO Parlamenterler Asamblesi’nde gerçekleştiren Miçotakis, bir NATO ülkesinin S-400’leri test etmesinin yanlış olduğunu belirtti.

“NATO’ya zarar veriyorlar”

NATO üyesi ülkelerin cihatçı gruplarla iş yapamayacağını ve bu savunma sistemlerini kullanamayacağını söyleyen Yunanistan Başbakanı, isim vermeden Türkiye’yi eleştirdi. Bu eylemlerin NATO’ya zarar verdiğini aktaran Miçotakis, bu faaliyetlerin müttefik ülkelerin çıkarlarıyla uyuşmadığını ifade etti.

“Birliğin gücü test ediliyor”

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki girişimlerinin de NATO birliğine taş koyduğunu kaydeden Miçotakis, Yunanistan’ın güvenliğinin tehdit edildiğini dile getirdi. Bu yıl içinde Türkiye’nin birçok provokasyonuna maruz kaldıklarını aktaran Yunan Başbakan, birliğin gücünün test edildiğini belirtti.

“Orduyu harekete geçirdik”

Sığınmacı hareketlerinin Türkiye tarafından bir silah gibi kullanıldığını aktaran Miçotakis, bu saldırılar karşısında orduyu harekete geçirdiklerini belirtti. Miçotakis, Türk ve Yunan ordusunun 35 gün boyunca teyakkuz halinde karşı karşıya geldiğini hatırlattı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı