Yunanistan’dan yeni “Türkiye” kararı!

Yunanistan, Covid-19 pandemisinin yayılımını engellemek maksadıyla Türkiye'ye yönelik doğrudan uçuşlara uyguladığı kısıtlamaları iptal etti.

aegean

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi’nden yapılan yazılı bilgilendirmede, Pazartesi sabahı saat 06.00’da Türkiye ile Yunanistan arasında uçuş kısıtlamalarının sona erdiği ve uzatılmaması kararı alınarak kısıtlamaların kendiliğinden kalkmış olduğu kaydedildi.

Alınan karara göre AB (Avrupa Birliği) vatandaşları ile Yunanistan’da ikamet etme izni olan Türk vatandaşları, iki ülke arasında karşılıklı olarak seyahat etme imkânı elde etti.

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi’nin açıklamasında şu uyarılarda bulunuldu:

“Yolcular tarafından, Yunanistan’a girişte havalimanında negatif sonucu olan PCR testlerinin sunulması gerekiyor. Testlerin son 72 saat içinde alınmış olması gerekiyor. Gelecek yolcuların 7 gün boyunca karantinada kalması da zorunlu.”

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi açıklamasında, bazı istisnalar olmak üzere, diğer ülke vatandaşlarının havalimanından Yunanistan’a giriş yasağının 05.05.2021 tarihine kadar uzatıldığına vurgu yapıldı.

Yunanistan, Covid-19 sebebiyle uygulanan kısıtlamalar sebebiyle olumsuz etkilenen ekonomisini tekrar canlandırmak amacıyla bugünden geçerli olmak üzere bazı kısıtlamalarda gevşetmeye gidiyor.