Almanya'nın ardından şimdi de Amerika Başkanı Joe Biden benzinde vergi indirimi için harekete geçti.

ABD Başkanı Joe Biden, ülkede artan benzin fiyatlarıyla mücadele için yakın zamanda federal benzin vergisi için geçici muafiyet ilan edebileceklerini açıkladı.

Almanya'nın ardından Amerika'da benzin fiyatlarında vergileri düşürmek için düğmeye basan ülke oldu. ABD Başkanı Joe Biden, ülkede artan benzin fiyatlarıyla mücadele için yakın zamanda federal benzin vergisi için geçici muafiyet ilan edebileceklerini söylerken, ülkede artan benzin fiyatlarıyla mücadele için benzin vergilerinde geçici vergi muafiyet sağlayıp sağlamayacağının sorulması üzerine, “Bunu değerlendiriyorum. Verilere dayalı bir karar almayı umuyorum. Bu haftanın sonuna kadar bu konuda bir karara varacağız.” dedi.

Türkiye'de ise her gün yeni bir zam haberi gelmeye devam ederken yaşanılan durum ile ilgili Eski Liberal Demokrat Parti Başkanı Cem Toker "Kendi ekonomi yönetimlerini başarılı göstermek için, zırt pırt ABDdeki enflasyonu gündeme getiren beyincikler, alın bunu da dile getirin… ABDde federal devletin benzin vergisine en son zam 29 yıl önce, 1993de yapıldı. Şimdi de o vergiyi kaldırmayı tartışıyorlar." ifadelerini kullandı.

Beklendiği Gibi Olmadı! Sedat Peker Bu Defa Yıldırım Demirören İle Birlikte Kendisini Patlattı! "Anlaşmalı Düşman" Dendi Beklendiği Gibi Olmadı! Sedat Peker Bu Defa Yıldırım Demirören İle Birlikte Kendisini Patlattı! "Anlaşmalı Düşman" Dendi