Düşük Faizli 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Başvuruları Başladı!

Günümüzde dünya genelini etkileyen salgın, ekonomik sorunları beraberinde getirmektedir. Pandemi sürecinde salgını önleme tedbirleri ilk günden itibaren titizlik ile düzenlenmekte ve uygulanmaktadır.

Ekonomi 03.06.2021 - 13:26 03.06.2021 - 13:28 Berkay Keskin

Günümüzde dünya genelini etkileyen salgın, ekonomik sorunları beraberinde getirmektedir. Pandemi sürecinde salgını önleme tedbirleri ilk günden itibaren titizlik ile düzenlenmekte ve uygulanmaktadır. Genel olarak tüm kurumlar faaliyetlerine kısıtlamalar getirmektedir. İşten çıkarmalara salgın nedeni ile kısıtlama getirilmektedir. Bu önlem, vatandaşların mağdur olmasını engellemek için oldukça olumlu bir karar olarak kabul edilmektedir. Çalışan vatandaşlara verilen ücretsiz izin ise önlemlerin başında yer almaktadır. Salgın sürecinde olumsuz etkilenen ekonomi üzerine yapılan önlemler ve çalışmalar devam etmektedir. Vatandaşın yaşadığı ekonomik zorluklar nedeni ile bankalar ve devlet çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Yeni alınan bir karar ile çıkan kredi kampanyası vatandaş için umut kaynağı oluşturmaktadır. 

Düşük Faizli 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi!

Vatandaşlar için umut kaynağı olan bu haber oldukça sevindirici karşılanmaktadır. Salgın nedeni ile ekonomik sıkıntılar yaşayan vatandaşlar için oldukça müjdeli olan bu kredi kampanyası hakkında bilgiler merak edilmektedir. Düşük faiz uygulanması nedeni ile oldukça talep alan bu kampanyanın içerikleri vatandaşlar tarafından hızla araştırılmaya başlanmaktadır. İhtiyaç kredisi son zamanların en yoğun talep gören kredi türü olmayı başarmaktadır. Sebebi ise vatandaşlara sunduğu bu düşük faiz seçeneği ile ön plana çıkıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu kampanyadan kimlerin yararlanabileceği ve şartları oldukça merak edilmektedir. 3 ay erteleme fırsatı sunan ihtiyaç kredisi vatandaşların ekonomik anlamda rahatlamasına yardımcı olmak amacı ile düzenlenmektedir. Daha önce yapılan ihtiyaç kredilerine kıyasla daha çok vatandaşın başvuru yapacağı ve bu fırsattan yararlanacağı düşünülmektedir.

Kimler Başvurabilir?

Kredi puanı düşük olmayan her vatandaşın başvuru yapabileceği söylenmektedir. Şu an aktif olan bir kredi varsa ve ödemesi düzenli sağlanmamışsa bu durumunda bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda olumsuz yanıt almaya sebep olacağı bildirilmektedir. Aynı zamanda kredi kartı borcu, bankalar ile ilgili yaşanmış var olan sıkıntılarında bu durumu etkileyebileceği göz önünde bulundurulmaktadır. 18 yaşını doldurmayan vatandaşlar için başvuru söz konusu olmamaktadır. Daha önce herhangi bir banka ile çalışma sağlanmadı ise bu durumda kredi puanını etkilediği için başvurunun olumsuz değerlendirilmesi söz konusu olabilmektedir. 

İhtiyaç Kredi Başvurusu için Önemli Bilgileri Atlamayın!

Düşük faizli 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi hakkında başvuru bilgileri merak uyandırmaktadır. Vatandaşların kuralları ve kullanım bilgilerini dikkate almaları önem yer etmektedir. Bu bilgiler aşağıda sıralanmaktadır. 

Banka veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Sağlık önlemleri amacı ile bankaların internet ve mobil bankacılık üzerinden başvuruların yapılmasının daha hızlı ve sağlıklı olacağını belirttiği bildirilmektedir.

Müşterisi olunan bankanın mobil bankacılık işlemlerinden başvuru gerçekleştirilebilmektedir.
Başvuru için mobil bankacılıkta kampanyanın ismini içeren butona tıklayarak başvuru sayfasına yönlendirme verilmektedir.

Başvuru işlemi gerçekleştirilirken ilk taksit tarihi değiştirilmediği sürece kredinin çekildiği günden 3 ay (120) gün sonra başlamaktadır.

Kredinin en vade süresi 36 ay olarak belirlenebilir ve 90 gün ödeme yapılmadığı takdirde yasal işlem başlatılabilmektedir.

3 ay erteleme yapılan taksitlerin faizleri ilk taksite yansıtılmaktadır.

Başvuruları onaylanan vatandaşlar kredileri onaylandıktan sonra ATM üzerinden parayı çekebilmektedir. 

Vatandaşı Rahatlatan Kredi!

Salgın dönemi ile ilgili yaşanan sıkıntılara eklenen bu ekonomik zorluklar karşısında umudunu kaybetmekte olan vatandaşlar, bu kredi kampanyası ile rahatlayacaklarını düşünmektedirler. Kamu ve özel bankaların aralıksız çalışmaları ve düşünceli kampanyaları sonucunda vatandaş rahatladığını belirtmektedir. Düşük faizli, 3 ay ertelemeli ve bireysel ihtiyaçları kapsayan bu kredi vatandaşlar için umut kaynağı olmayı başarmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredilerinin yanı sıra kamu ve özel bankalar diğer ekonomik zorluklar ile başa çıkan vatandaşlar için (esnaf, sanatkâr, şehit yakını, gazi vb.) çalışmalarını sürdürmektedir.
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@