Taşıt veya konut kredisi çekmeyi planlıyorsanız en düşük faiz oranları bu bankalarda. Kamu ve özel bankalar TCMB faiz kararı sonrasında faizleri indirdi. Peki bankalardaki faizler yüzde kaça düştü?

Bankalardan gelen faiz oranı kararı dikkat çekti. TCMB'nin faiz oranının %9 seviyesinde tutmasından sonra bankalarda da çeşitli gelişmeler yaşandı. Peki konut ve taşıt kredilerinde hangi bankalar düşük faizli kredi veriyor? Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faizleri sabit tutması bankaları harekete geçirdi. Eğer kredi çekecekseniz işte güncel fırsatlarla beraber merak edilenler...

Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Düşük faiz denildiği vakit akla gelen bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, ING Bank ve İş Bankası bulunuyor. Üstelik Garanti Bankası'nın da faiz oranındaki fırsatları dikkat çekti. Kamu bankaları faiz oranı konusunda daha fazla imkan sağlamakta. Ancak özel bankalarda da faiz düşüşü meydana geldi.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Kamu Bankaları Faizleri İndirdi

Kamu bankaları arasında Ziraat Bankası'nın 2. el konut kredisi faiz oranı %1,29 olarak açıklandı. Bankanın uygun fırsatlı faiz fırsatının yanı sıra diğer kamu bankalarında konut kredisi büyük imkanlar sunuyor. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'nın 0,69 faiz oranlı konut kredisi şu an için gündemde. Sıfır konut alacakların bu fırsatı değerlendirebileceği ifade ediliyor.
Özel Bankalarda Büyük Fırsat!
Özel bankaların taşıt kredisinde TEB 1,64 faiz oranı, QNB Finasnbank 1,94 faiz oranı ve Denizbank 0,99 faiz oranına sahip. Araç satın alacaklar belirli şartları karşılamaları halinde bu oranlar üzerinden kredi çekebilecek.