PTT ve Aktifbank yapmış olduğu anlaşma gereğince düşük kredi notu bulunan, çalışan kesim ve emeklilere kredi imkânı sağlayacak. Çalışan ve emeklilere sağlanan bu imkânın tutarı 50000 TL ye kadar çıkabilecek. Yeni uygulamaya koyulan kampanya ile birçok kişi ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Bunun yanı sıra sunulan imkânda düşük faiz oranı uygulanarak, başvuru yapan kişilerin hesaplarına anında aktarılacak. Ayrıca kredilerini zamanında ödeyen kişilere iki kurum tarafından kredi imkânları sunulacak.

Kredi notu düşük kişiler için açıklama yapan Aktifbank, kişi diğer kredilerden yararlanamıyor ise, kredi notu 0 ve sıfıra yakın ise bu krediye de hak kazanamayacak. Kişilerin bu imkândan faydalanabilmeleri için bazı şartları yerine getirerek başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru için internet bankacılığı kullanıldığında anında onay alınabilecek. Fakat kişinin herhangi bir bankada haciz ile ilgili durumunun söz konusu olmaması gerekir.

Kredi notunun yükse ve hiçbir bankadan sıkıntılı bir durum olmadığının gerçekleşmesi halinde, başvuru yapıldığında Aktifbank kısa sürede onay verebilecek. Emekli vatandaşlar için öncelikle emekli maaşını Aktifbank üzerinden alması gerekir. Bunun yanı sıra emekli maaşı PTT üzerinden alan emekliler Aktifbank üzerinden kredi başvurusu yapabilecek.  Başvuru onaylandığında 100000 TL ye kadar onay alınabilecek.

da13-6

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Her iki kurum üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyenler SMS ve mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilecek. 50000 TL ye kadar kredi alınabilmesi için belli şartların sağlanması gerekir. Bu şartları sağlayan kişiler SMS ile başvuru yaptığında, kısa sürede sonuç alabilir. Cep telefonundan KREDİ yazıp, TC kimlik numarası eklenerek 3050 ye gönderildiğinde, inceleme yapılarak kredi sonucu sizlere bildirilir. Ayrıcı Aktifbank mobil uygulaması üzerinden de onay alınabilir. Gerekli olan bilgilerin girilmesi ile başvuru yapıldığında kısa sürede geri dönüş yapılarak sonuç sizlere bildirilir. Bilgilerin incelenip onaylanması ile birlikte krediyi kullanabilirsiniz.