Türkiye'de yaşanan yoksullaşmayı ‘Dünya böyle’ diyerek savunan son vatandaş gurbetçiden aldığı cevap ile neye uğradığını şaşırdı.

Son dönemlerde çarpıcı diyaloglar ile siyasetin de gündemi olan ve yakından takip edilen sokak röportajlarında Türkiye'de yaşanan ‘Dünya böyle’ savunması bu defa sert kayaya çarptı.

İstanbul’da gerçekleştirilen bir sokak röportajında daha önce AKP’ye oy verdiğini ancak yaşanılanlar ile pişman olduğunu söyleyen vatandaşları görüp, yine mikrofona koşan savunmacı bir vatandaşın söylediklerine dayanamayan bir gurbetçi kadın "dünya böyle" savunmasına unutulmayacak bir cevap verdi.

Almanya’dan geldiğini belirten gurbetçi kadının şu sözleri sosyal medyanın da gündemine oturdu;

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

Dünya'ya yeni bir gözle bakmanızı sağlayacak 10 Dünya haritası

“Kardeşim sen dünyayı gezdin mi? Ben Almanya’dan geliyorum dünyayı gezmeden gelip de burada dünyayı gezdik demeyin. Ben de Almanya’dan geldim. Kalkıyorlar yok Avrupa’da pahalılık var yok şöyle böyle, bu kadar pahalılık var. Kardeşim oranın hükümeti pahalılık olduğu gibi 300 euro sana adam başına yardım ediyor. Çocuk parası artı 100 euro sana hediye veriyor. Ulaşımını 9 Euro’ya düşürdü.”

Savunması sonrası "dünyayı gezdin mi?" sorusunu alan ve yaşanılanları ilk ağızdan dinleyen vatandaş geçirdiği sarsıntı ardından ise bu defa “Türkiye’nin öyle Almanya gibi imkanları yok.” demekle yetindi.

İşte o soru ve sonrası;