Türkiye'de yaşanan yoksullaşmayı ‘Dünya böyle’ diyerek savunan son vatandaş gurbetçiden aldığı cevap ile neye uğradığını şaşırdı.

Son dönemlerde çarpıcı diyaloglar ile siyasetin de gündemi olan ve yakından takip edilen sokak röportajlarında Türkiye'de yaşanan ‘Dünya böyle’ savunması bu defa sert kayaya çarptı.

İstanbul’da gerçekleştirilen bir sokak röportajında daha önce AKP’ye oy verdiğini ancak yaşanılanlar ile pişman olduğunu söyleyen vatandaşları görüp, yine mikrofona koşan savunmacı bir vatandaşın söylediklerine dayanamayan bir gurbetçi kadın "dünya böyle" savunmasına unutulmayacak bir cevap verdi.

Almanya’dan geldiğini belirten gurbetçi kadının şu sözleri sosyal medyanın da gündemine oturdu;

Dünya'ya yeni bir gözle bakmanızı sağlayacak 10 Dünya haritası

“Kardeşim sen dünyayı gezdin mi? Ben Almanya’dan geliyorum dünyayı gezmeden gelip de burada dünyayı gezdik demeyin. Ben de Almanya’dan geldim. Kalkıyorlar yok Avrupa’da pahalılık var yok şöyle böyle, bu kadar pahalılık var. Kardeşim oranın hükümeti pahalılık olduğu gibi 300 euro sana adam başına yardım ediyor. Çocuk parası artı 100 euro sana hediye veriyor. Ulaşımını 9 Euro’ya düşürdü.”

Savunması sonrası "dünyayı gezdin mi?" sorusunu alan ve yaşanılanları ilk ağızdan dinleyen vatandaş geçirdiği sarsıntı ardından ise bu defa “Türkiye’nin öyle Almanya gibi imkanları yok.” demekle yetindi.

Katılmadığımız FİFA Dünya Kupası İçin Mehmetçik Katar’a Gönderiliyor! Güvenliği Türk Askeri Sağlayacak! Peki Neden? Katılmadığımız FİFA Dünya Kupası İçin Mehmetçik Katar’a Gönderiliyor! Güvenliği Türk Askeri Sağlayacak! Peki Neden?

İşte o soru ve sonrası;