Duyanlar PTT'ye akın etti! Hemen faturanızı alıp siz de gidin, başvuru şartıyla faturanın bir kısmını devlet karşılıyor

Bu haberi duyanlar PTT'nin önünde kuyruk oluşturdu. Hemen Elektrik faturasını alıp sizde başvurun çünkü faturanın bir kısmı devlet tarafından karşılanıyor.

Ekonomi 25.11.2021 - 19:22 25.11.2021 - 19:22 Volkan Arık

Duyanlar PTT’ye akın etti! Hemen faturanızı alıp siz de gidin, başvuru şartıyla faturanın bir kısmını devlet karşılıyor. Ekonomik şartlar ortada ve her geçen gün vatandaşlar daha da içinden çıkılmaz durumların içine girmeye devam ediyor. Pandemi başladığı günden bu yana hayat pahalılığı artıyor, her şeye zam geliyor, özellikle Fatura ödemek neredeyse imkansız hale dönüşüyor. Ancak devlet vatandaşların elimden tutmayı sürdürüyor. Özellikle ihtiyaç sahibi olan vatandaşların elektrik faturalarının bir kısmında devlet karşılamaya başladı. Üstelik başvuru işlemleri PTT aracılığı ile yapıldığı için çok kolay. Yapmanız gereken tek şey faturanızı almak ve size en yakın PTT şubesine giderek gişelerden faturanızla birlikte Elektrik faturasını tahsil etmek.

Koronavirüs salgını sadece sağlık açısından değil ekonomik anlamda da ülkemize büyük yaraları açtı. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada koronavirüs salgını başlaması ile birlikte küresel ekonomik kriz de gündeme geldi. Ülkemizde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara Devlet tarafından elektrik faturası desteği sağlanıyor. Özellikle maddi durumu iyi olmayan bu süreçte geçilmekte bile güçlük çeken vatandaşlara bu destek ilaç gibi geldi desek yalan olmaz. Üstelik de elektrik faturası yardımından faydalanmak çok kolay. Vatandaşların yapması gereken tek şey en yakın PTT şubesine gitmek elektrik faturası ile birlikte gişelerden başvuru işlemlerini gerçekleştirmek. Elektrik faturası yardımına ilişkin tüm detaylar haberimizin devamında…

duyanlar-pttye-akin-etti-hemen-faturanizi-alip-siz-de-gidin-basvuru-sartiyla-faturanin-bir-kismi-2

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI KİMLERE VERİLİYOR?

2019 yılının Mart ayından bu yana ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara devlet tarafından elektrik faturası yardımı sağlanıyor. Her yıl elektriğe yapılan zamlarla birlikte fatura tutarı da değişiyor. Ancak şu noktada yanlış bilinen bir detay var devlet faturaların Tamamı değil sadece bir kısmında karşılıyor. Elektrik faturalarında 2021 yılında devletin karşıladığı tutar 137 TL. Bu durum evde makineye bağlı olan hastası bulunan kişiler için değişiyor. Hastalık durumuna ve makine kullanımına göre daha yüksek miktarda elektrik faturası desteği verilebiliyor. Elektrik faturası yardımı 2022 yılında değişebilir. Yani hane içinde yaşayan Kişi sayısına göre elektrik faturası desteği sağlanması gündemde. Kronik rahatsızlıkları bulunan kişilere bu yıl için verilen elektrik faturası desteği 200 TL olurken önümüzdeki yıl bununla ilgili de yeni bir düzenleme yapılması planlanıyor.

duyanlar-pttye-akin-etti-hemen-faturanizi-alip-siz-de-gidin-basvuru-sartiyla-faturanin-bir-kismi-1

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI NASIL ALINIR?

Devlet, elektrik faturası yardımı konusunda PTT'ye yetki verdi. İhtiyaç sahibi olan aileler PTT ye başvuru yapmaları durumunda destek ödemesi alabiliyor. Elektrik faturası yardımı alabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Bu kriterlere uyan vatandaşlar hemen PTT gişelerine faturaları ile beraber giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilir. Ayrıca PTT şubesine giderken mutlaka yanınızda kimlik kartınızı da götürmeyi ihmal etmeyin. Gelir durumunuz ise zaten sistemde göründüğü için herhangi bir evrak götürmeniz e gerek yok.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@