Sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan, reklam paylaşımlarında bakanlık kararına uymadığı gerekçesiyle ceza yedi. Duygu Özaslan’a kesilen cezanın 114 bin 326 TL olduğu öğrenildi.

Instagram hesabında 2 milyon takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan’a bakanlıktan rekor ceza geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı reklamlarda “işbirliği” notunu kullanmayan Duygu Özaslan, Bakanlığın kestiği cezaya sosyal medya hesabından isyan etti. Duygu Özaslan’a kesilen cezanın 114 bin 326 TL olduğu öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Melisa Şenolsun'dan Umut Evirgen Sonrası Çok Konuşulacak Kare! Açıklaması Şaşırttı... Neden Panikledi? Melisa Şenolsun'dan Umut Evirgen Sonrası Çok Konuşulacak Kare! Açıklaması Şaşırttı... Neden Panikledi?

Sosyal medyadan kazanç elde edenlerin denetmene bilmesi için 2020 yılında “işbirliği” yazısı zorunlu hale getirilmişti. Sık sık yapılan uyarılarda reklam içeriği paylaşanların bu ibareyi kullanmasına zorunlu olduğu ve kullanmayanlar için idari para cezası uygulanacağı ifade edilmişti. Bu konuda ilk haber ise sosyal medyada 2 milyondan fazla takipçisi bulunan Duygu Özaslan’dan geldi. Duygu Özaslan reklam paylaşımlarında Bakanlığın belirlediği kriterlere uymadığı için rekor ceza yedi.

114 bin liradan fazla ceza kesildi

Sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan, Bakanlık tarafından belirlenen kriterlere uymadığı için yüklü miktarda para cezasına çarptırıldı. İddiaya göre Duygu Özaslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar da işbirliği yazısını yeterince görünür yapmadı. Bu nedenle bakanlık Duygu Özaslan 114 bin 326 liralık para cezası uyguladı.

duygu-ozaslan-reklam-kurallarina-uymadigi-icin-rekor-ceza-yedi-2

Sosyal medya kullanıcıları “iyi olmuş” dedi

Sosyal medya kullanıcıları ise Duygu Özaslan’a kesilen Para cezasının yerinde olduğunu düşünüyor. Bazı sosyal medya kullanıcıları ceza tutarını biraz fazla bulsa da bugüne kadar reklamlardan gelen gelirlerin hiçbir şekilde vergisini ödemeyen sosyal medya fenomenleri için bunların normal olduğu konuşuluyor. Duygu Özaslan ise kendisine kesilen ceza ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.