Başarılı ve beğenilen genç oyunculardan birisi olan Duygu Şen Benveniste; 25 Mayıs 1985 tarihinde dünyaya gelmiştir. İkizler burcu olan başarılı oyuncu; 1.

Başarılı ve beğenilen genç oyunculardan birisi olan Duygu Şen Benveniste; 25 Mayıs 1985 tarihinde dünyaya gelmiştir. İkizler burcu olan başarılı oyuncu; 1.75 boyunda olmakla beraber 56 kg ağırlığındadır.

Duygu Şen Benveniste Nereli?


Duygu Şen Benveniste; İstanbul doğumludur. Hayatının büyük bir kısmını İstanbul’ da geçirmiştir. Şu anda da İstanbul’ da yaşamaktadır. Daha ilkokul yıllarındayken tiyatroyla ilgilenmeye başlamıştır. Türk Sanat ve Türk Halk Müziği ile ilgilenmiştir. Lise yıllarında ise Tiyatro Kulübü’ ne katılmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ nde iki yıl oyunculuk eğitimi almıştır. Yüzmek, paten sürmek, araba ve bisiklet sürmekten keyif alan oyuncu beğenilen ve yetenek oyuncular arasında sayılmaktadır. Bay J olarak tanınan radyocu Jerfi Benveniste ile evlenmiştir.

Duygu Şen Benveniste Kaç Yaşında?


Duygu Şen Benveniste; 25 Mayıs 1985 tarihinde doğmuştur. Bu yüzden, güncel tarih itibariyle 35 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. 2021 yılının Mayıs ayında ise 36. yaşına girecektir.

Duygu Şen Benveniste Dizileri
Duygu Şen Benveniste, ilk dizi oyunculuğu deneyimini 2004 yılında yayınlanan “Çocuğun Mu Var Derdin Var”  isimli dizide yaşamıştır. Bu aile dizisinde, Ömer ve Zeynep’ in üç çocuklarıyla birlikte kalabalık ama keyifli hayatları anlatılmıştır. İlk dizisinde Cem Davran, Osman Gidişoğlu, Rüya Önal, Berke Üzrek, Erdoğan Tuncel, İlhan Şeşen, Yasemin Ergene, Şevval Sam ve Burçin Orhon gibi oyuncularla birlikte aynı projede yer alma fırsatı bulmuştur.

Şen’ in ilk filmi ise 2005 yılındaki “Yürekte Sızı” isimli yapımdır. Ardından 2006 ila 2007 yılları arasında “Hayat Bilgisi” adlı dizide yer almıştır. Başarılı bir proje olan bu dizide Fıskiye Duygu rolünü canlandırmıştır. Bu karakterdeki üstün performansı ile birçok kişi tarafından tanınır hale gelmiş ve daha çok ilgi çekmiştir.

2007 yılında yayınlanan “Pars: Kiraz Operasyonu”  filmindeki Beril karakteri ise beğeni topladığı bir başka roldür. Bu karakterle de giderek yayılan ününü pekiştirmiş, akıllara kazınmıştır. Osman Sınav yönetmenliğinde çekilen bu filmde uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına engel olmaya çalışan bir ekibin yaşadıkları ve yaptıkları çalışmalar anlatılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Uğur Polat, Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak, Selçuk Yöntem ve Pelin Batu gibi beğenilen isimler rol almıştır.

2007 yılında yer aldığı bir diğer proje ise “Eksik Etek” adlı filmdir. Bu filmde 19 yaşındayken kaçarak güzellik yarışmasına katılan ve birinci olan bir genç kızın hikayesi anlatılmıştır. Hayal kırıklıkları, farklı hayat hikayeleri, kendini keşfetme süreçleri ve ilişkiler yansıtılmıştır. 2008 yılında yayınlanan “Cin Geçidi” filminde ise komiser yardımcısı olarak, aynı yıl yayınlanan “Yaban Gülü” ve “Çemberin Dışında” isimli projelerde de rol almıştır.

2009 yılında ise “Geniş Aile” dizisinde ekranlara gelmiştir. Duygu Şen Benveniste, 2011 yılında yer aldığı “Sümela’ nın Şifresi: Temel” isimli filmin ardından aynı yıl içerisinde “Kızım Nerede?” dizisinde Hazal Arslan karakteriyle izleyicilerle buluşmuştur. 2012 yılında ise “Moskova’ nın Şifresi: Temel” adlı film gelmiştir. 2012 yılı içerisinde “Araf Zamanı” ve “Harem” dizilerinde yer almıştır. 2016 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Kanıt Ateş Üstünde” isimli polisiye dizisinde Bilge rolüyle ekranlara gelmiştir.Güncel olarak ise 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve yayına devam eden, Star TV ekranlarında yayınlanan “Menajerimi Ara” isimli dizide Ece karakteriyle yer almıştır. Yönetmenliğini Ali Bilgin’ in yaptığı bu dizinin oyuncu kadrosu da oldukça dikkat çekici. Barış Falay, Canan Ergüder, Fatih Artman, Serhat Teoman, Ayşenil Şamlıoğlu, Ahsen Eroğlu, Deniz Can Aktaş, Pınar Ünsal, Bedir Bedir gibi pek çok başarılı ve beğenilen oyuncu ile birlikte çalışmaktadır.