4337 TL'lik ödemeyle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Bu ay aileler ödemelerini kesintisiz alacak. Peki bakanlığın vermiş olduğu yardım parasına başvuru için hangi şartları karşılamak gerekiyor? Hemen siz de başvurunuzu yapın ve sosyal destek paranızı alın.

Bakanlık destek parasının güncel olarak ne zaman hesaba yatırılacağı merak edilmekte. Nisan ayından itibaren vatandaşlar bu soruyu sormakta. Özellikle de evde bakım maaşı ödemeleri doğrultusunda çeşitli detaylar ortaya çıktı. Kimler bu ödemeden yararlanabilir? Belirli şartları karşılamanız durumunda sizler de ödeme alabilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Şartları!

Sosyal güvencesi olmayan, SGK'dan düzenli olarak maaş ödemesi almayan kişiler başvuruda bulunabilir. En önemli şart ise kişinin gündelik ihtiyacını karşılama konusunda problemler yaşaması ve engelli raporuna sahip olmasıdır. En basit ihtiyaçları dahi karşılayamayan vatandaşlara evde bakım maaşı verilmektedir. Bu sayede evdeki bakım ihtiyacının karşılanması adına destek parası sağlanır.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

4337 TL Ne Zaman Ödenecek?

Evde bakım ödemesi olarak 4337 TL'nin ne zaman ödeneceği soruluyor. Nisan ayının ikinci haftasından sonra hesaplarınızı kontrol etmeniz tavsiye ediliyor. Her ay olduğu gibi bu ayda da ödemeler yapılacaktır.