E-Devlet 1100 TL Maddi Nakdi Yardım Başvurusu başladı! Pandemi sosyal destek ön başvuru formu doldurun!

E-Devlet 1110 TL Maddi Yardım başvurusu geldi! Pandemi sosyal destek ön başvuru formu alınmayaa başladı. Ekonomi Destek Paketi ile 1110 TL Pandemi sosyal destek ön başvuru formu doldurun!

Ekonomi 03.05.2021 - 17:17 04.05.2021 - 04:18 İlan35

E-Devlet 1110 TL Maddi Yardım başvurusu geldi! Pandemi sosyal destek ön başvuru formu alınmayaa başladı. Ekonomi Destek Paketi ile 1110 TL Pandemi sosyal destek ön başvuru formu doldurun!

E-Devlet 1100 TL Maddi Yardım Başvurusu

E-Devlet 1100 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır? 1100 TL Pandemi Sosyal Destek Parası Hangi Tarihte Yatırılacak?

Binlerce vatandaşımız gündemde yoğun bir şekilde E-Devlet 1100 TL sosyal yardım desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? sorusuna yanıt arıyor. Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik alanda sıkıntılar yaşayan kişilere her ay Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1.000 TL destek ödemesi gerçekleştiriliyor ve kişilerin ekonomik yüklerini hafifletmek amaçlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan desteğin 1000 TL'den 1100 TL'ye yükseltildiğini duyurdu. Detaylar haberimizde sizlerle...

E-Devlet 1100 TL sosyal yardım başvurusu nereden ve nasıl alınır? 1100 TL pandemi sosyal destek ödemesi hangi tarihte yatırılacak? sorularının yanıtını arayan vatandaşlar için bu haberimizde derledik. İlk iki faz ödemelerinin gerçekleştirildiği e-Devlet kapısı üzerinden 1100 TL yardım başvurusu 3. faz başvuruları alınmaya devam ediyor ve başvurusu onay alan vatandaşlara ödemeler gerçekleştiriliyor. Peki bu destek ödemesinden kimler faydalanabiliyor? Başvuru Koşulları Neler?

Pandemi Sosyal Destek Sonuç Sorgulama

E-Devlet kapısı aracılığıyla 1100 TL Pandemi sosyal destek ödemesi sorgulama için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya girerek e-Devlet hesabınıza giriş sağlayın. Ardından arama butonu üzerinden Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfası içerisinden "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" kısmına tıklayın. Sorgulamak için butona tıklayın. Daha sonra sosyal destek başvuru sorgulama ekranı da başvuru ekranı ile aynı sayfada yer alıyor. Bu nedenle başvurunuzu tamamladıktan sonra ayrıntıları başvurusu sayfası üzerinden kontrol edebilir ve öğrenebilirsiniz.

Sosyal Destek Başvuru Koşulları

AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz 3 başvuruları, e-Devlet kapısı üzerinden "T.C. Kimlik Numarasının" son rakamına göre alınmaya başlıyor. Başvuru süreçleri e-Devlet kapısı üzerinden takip edilebiliyor. Değerlendirmeler, kişi bazlı değil hane bazlı gerçekleştirilebilmektedir. Aynı haneden birden fazla sayıda başvuru yapılması durumunda tek başvuru şeklinde değerlendirilmektedir.

Başvuru yapan kişinin ailesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda bulunan birinin yer alması durumunda yapılan başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

- Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 çerçevesinde verilen 1.000TL'lik nakdi destekten yararlanmış olan vatandaşlar,
- 5510 sayılı Kanunun 4/A maddesi kapsamında yer alan kamu çalışanları faydalanamayacak.
- 5510 Sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamında yer alan memurlar yararlanamayacak.
- Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan gelir ya da aylık alan vatandaşlar yani emekliler bu destekten faydalanamayacak.
- İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden yararlanan kişiler bu destek ödemesinden yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği alan kişiler yararlanamayacak.

Başvurular Nasıl Yapılır?

E-Devlet kapısı üzerinden Pandemi Sosyal Destek başvurusu yapılabilmektedir. e-Devlet aracılığıyla başvuru yapmak için;

T.C. Kimlik numaranızın son rakamına göre;

0 Olan vatandaşlar - Pazartesi 
2 Olan Vatandaşlar - Salı
4 Olan Vatandaşlar - Çarşamba
6 Olan Vatandaşlar - Perşembe
8 Olan Vatandaşlar- Cuma günlerinde başvurularını gerçekleştirebilir. Cumartesi ve Pazar günlerinde ise herhangi bir sınırlama olmadan herkes başvurusunu yapabilmektedir.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@