E-Devlet 1100 TL Pandemi Desteği! Son Başvurular Başladı Kaçırmayın

1100 TL pandemi desteği başvuru ve başvuru sonucu takip ekranları merak edilen konular içerisinde yer alıyor.

Ekonomi 14.06.2021 - 22:43 14.06.2021 - 22:44 Berkay Keskin

1.000 TL olarak ödenmeye başlanan ve 3. faz döneminde 1.100 TL'ye yükselen pandemi ödemelerinde E-Devlet'ten T.C. Kimlik numarası ile başvuru fırsatı bulunuyor. 1.100 TL pandemi destek başvurusu ile devlet desteğinden yararlanmak isteyen bir çok kişi, internet üzerinden bu başvurunun nasıl ve nereden yapıldığını merak ediyor. Detaylar haberimizde sizlerle...

E-Devlet üzerinden 1.100 TL pandemi destek başvurusu için yapılması gereken en önemli husus gereken alanları doldurmak. 1.100 TL pandemi parası sorgulama işlemleri gündemde öne çıkan başlıklar arasında yer alıyor. Pandemi destek ödemesi başvurusu 1.100 TL sosyal destek ödemesinden yararlanmak isteyen kişiler, başvuru işlemlerini gerçekleştirmişti. 1.100 TL sosyal destek için ayrıntılar netlik kazanırken henüz başvuru yapmayan vatandaşlar ise başvuru ekranına yöneldi. İhtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan bu destek ödemeleri için e-Devlet sistemi üzerinden yoğun bir şekilde sorgulama işlemleri yapılıyor.

1100 TL Destek Başvurusu 

Yeni alınan karara göre pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerine 1.100 TL sosyal destek ödemesi gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Destek Programı ile başvuruya gerek olmadan 2 milyonun üzerinde aileye ulaşacaklarını belirtti. Bakan Yanık şu ifadeleri kullandı: "Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmış ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın aileye, hane başı 1.100 TL miktarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi yapacağız." dedi.

Bakanlık, destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvuruları içerisinde hesap bilgisi bulunan vatandaşların banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi olmayan kişilerin ise PTT kartlarına gerçekleştirileceğini belirtti. Hem banka hesap bilgisi olmayan, hem de PTT kart kullanmayan vatandaşların da destek ödemeleri Ramazan Bayramına kadar konutlarına iletilecek. Ayrıca aynı süreçte ödemeleri yapılan 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Destek Programı ödemeleri ile beraber gerçekleştirilecek.

Ödemeler Hesaplara Yatırılacak! Hesabı Olmayanlar 

Bakanlık, destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi olan vatandaşların banka hesaplarına, başvurularında bana hesap bilgisi olmayanların ise PTT kartlarına gerçekleştirileceğini belirtti. Hem banka hesabı bilgisi bulunmayan, hem de PTT kartı olmayan vatandaşların ise destek ödemeleri Ramazan Bayramına kadar konutlarına ödenecek. Ayrıca aynı süreçte ödemeleri yapılan 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Destek Program ödemeleri ile beraber gerçekleştirilecek.

Sosyal Yardım Parası Sorgulama İşlemi

E-Devlet sistemi üzerinden 1.100 TL sosyal destek parası sorgulamak için aşağıda belirttiğimiz bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş sağlayın. Daha sonra arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfası üzerinden "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" kısmına gelin. Ardından sorgulamak için butona basın.

Sosyal destek başvuru sorgulama ekranı da başvuru ekranı ile aynı sayfada bulunmaktadır. Bu nedenle başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra ayrıntıları başvuru ekranından görüntüleyebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@