E-Devlet 1100 TL Pandemi Tam Kapanma Sosyal Yardım Başvurusu! Bayram Öncesi ve Bayramda Başvuranlara Ödeme Müjdesi

Koronavirüs salgını nedeniyle tam 17 gün boyunca ilan edilen tam kapanma sürecinde ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlar 1100 TL sosyal yardım ödemesi için araştırmalarını sürdürüyorlar. E-Devlet..

Ekonomi 12.05.2021 - 22:52 12.05.2021 - 22:54 Berkay Keskin

Koronavirüs salgını nedeniyle tam 17 gün boyunca ilan edilen tam kapanma sürecinde ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlar 1100 TL sosyal yardım ödemesi için araştırmalarını sürdürüyorlar. E-Devlet üzerinden yapılan başvurular neticesinde 1100 TL sosyal yardım ödemeleri peyderpey ödenmeye devam ediyor. Peki e-Devlet 1100 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? 1100 TL Tam Kapanma pandemi yardımı başvuruları devam ediyor mu? Kimler başvuru yapabilir? 1100 TL sosyal yardım parası kimlere ödeniyor? Bayram öncesi ve Bayram günlerinde başvuru yapanlar 1100 TL ödeme alabilecek! Detayları haberimizde sizler için hazırladık...

1100 TL sosyal yardım parası için vatandaşlar tüm hızıyla araştırmalarına devam ediyorlar. Koronavirüs salgınında artan vaka ve ölüm sayılarından ötürü Hükümet tarafından ilan edilen tam kapanma meyvelerini veriyor. Bu süreçte vaka ve ölüm sayıları büyük düşüş gösteriyor. Ancak, tam kapanmadan dolayı kepenk kapatan esnaf ve ücretsiz izne ayrılan çalışanlar başta olmak üzere toplumun büyük bir kesimi ekonomik açıdan zorluk yaşıyor. İşte bu noktada da Devletten yardım eli ihtiyaç sahiplerine uzanıyor. Devlet, Koronavirüs pandemisinin en başından bu yana başlattığı 3 faz sosyal yardımlara ek olarak Tam Kapanma sosyal yardım programı ile 1100 TL nakit para yardımı daha yapıyor. Peki 1100 TL sosyal yardım pandemi tam kapanma yardımı nasıl alınır? Başvurular devam ediyor mu? Kimler 1100 TL sosyal yardım parası alabilir? E-Devlet 1100 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılıyor? 1100 TL sosyal yardım pandemi desteği başvuru ve sonuç ekranı haberimizde sizlerle...

TAM KAPANMADA AİLELERE 1100 TL NAKİT PARA YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklama ile tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi 2 milyonun üzerinde aileye 1100 TL nakit para yardımının ulaştırılacağı belirtildi. 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' çerçevesinde, tıpkı ilk 3 fazda olduğu gibi ihtiyaç sahibi hanelere 1100 TL nakdi yardım yapılacak. E-Devlet üzerinden 3. faz pandemi yardımlarına başvurmuş ve başvurusu olumlu sonuçlanıp ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş 2 milyonun üzerinde aile, 1100 TL tutarındaki yardımdan yararlanabilecek.

1100 TL PANDEMİ YARDIM BAŞVURUSU VE SONUÇ EKRANI!

Milyonlarca vatandaş şimdi 1100 TL pandemi yardımıyla ilgili araştırmalara başladı. İhtiyaç sahibi durumda olan ailelere 1100 TL nakit para yardımları bayram öncesi ve bayram günlerinde de peyderpey ödenmeye devam edecek. Başvurularını E-Devlet üzerinden yapıp banka hesap bilgilerine yer verenlerin ödemeleri, burada belirttikleri banka hesaplarına, eğer banka hesabı bulunmuyorsa PTT aracılığıyla PTT Kartlarına yatırılacak. PTT kartı da bulunmayan hak sahiplerine 1100 TL nakit para ödemeleri bizzat elden, ikametinde teslim edilecek.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

1100 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCU SORGULAMA EKRANI!

1100 TL sosyal yardım parası için bu kez başvuru alınmayacak! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı açıklamayla 3. faz Koronavirüs yardımları için E-Devlet üzerinden başvuru alındığını ancak Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı için E-Devlet üzerinden başvuru yapılmasına gerek olmadığını duyurdu. Daha önce E-Devlet üzerinden başvuru yapan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç durumu tespit edilen ailelere ödemeleri otomatik olarak gerçekleştirilecek. 

183 MİLYON TL AYRILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu zorlu pandemi günlerinde vatandaşa destek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ilave 183 milyon TL'lik ek kaynak aktarımında bulunduğunu duyurdu. 183 milyon TL'lik ek kaynak da ihtiyaç sahibi ailelere nakit olarak ulaşacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@