E-Devlet 1100 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonucu Öğrenme Ekranı! 1100 TL Sosyal Yardım Parası Hesaplarda

Koronavirüs salgınında yeni dönem tam kapanmayı beraberinde getirdi. Tam kapanma sürecinde milyonlarca vatandaş evinde kendisini izole etmek zorunda kaldı. Bu süreçte işe gidemeyen çalışanlara Devlet

Ekonomi 05.05.2021 - 21:44 05.05.2021 - 21:44 Berkay Keskin

Son dakika müjdesi olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurusuyla 1100 TL sosyal yardım parası duyuruldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da müjdesini verdiği üzere, kısa süre önce verilen 1000 TL pandemi yardımları, şimdi tam kapanma sürecinde 1100 TL olarak yine ihtiyaç sahibi ailelere nakit para olarak ulaştırılıyor. Peki E-Devlet 1100 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet 1100 TL sosyal yardım başvuru sonucu sorgulama! E-Devlet 1100 TL sosyal yardım başvuru sonucu öğrenme. Detaylar haberimizde sizlerle...

Koronavirüs salgınında artan vaka sayılarından ötürü ilan edilen tam kapanma dolayısıyla ekonomik açıdan zorda kalan vatandaşlara Devletten yardım eli! Koronavirüs salgının devam eden ekonomik etkileri nedeniyle 'Tam Kapanma Sosyal Yardımları' devreye alındı. Yeni yardımlar çerçevesinde ilk etapta 2 milyonu aşkın haneye 1100 TL sosyal yardım parası ödenecek. Kısa süre önce açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu müjdenin ardından somut açıklamalar bu kez Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan geldi. Konuyla ilgili yapılan açıklama sonrası milyonlarca vatandaş E-Devlet 1100 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Tam kapanma 1100 TL sosyal yardım pandemi destek parası ne zaman yatacak? Başvuru şartları nelerdir? Kimler başvurabilir? Sorularının yanıtını araştırmaya başladılar. 1100 TL sosyal yardım nakit para desteğinin tüm detaylarını haberimizde sizler için hazırladık.

1100 TL TAM KAPANMA PANDEMİ NAKİT PARA YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre, Koronavirüste tam kapanma ile birlikte, 2 milyonu aşkın ihtiyaç sahibi aileye 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' çerçevesinde 1100'er TL nakit para yardımı yapılacak. Bu sayede milyonlarca aile, Koronavirüs salgınının ilk dönemlerinde 1,2 ve 3. faz sosyal yardımlar kapsamında olduğu gibi yine nakit para ile desteklenmiş olacaklar. 

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm Türkiye genelinde 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında ilan edilen 'Tam Kapanma' nedeniyle zor durumda olan ve ekonomik açıdan destek ihtiyacı bulunan ailelere e-Devlet üzerinden yapılan başvurular neticesinde 1100 TL sosyal yardım parası ödenmeye başladı.

BAYRAMDAN ÖNCE HESAPLARDA

Koronavirüs salgını nedeniyle ödenecek 1100 TL nakdi yardımlar, Ramazan Bayramı öncesinde milyonlarca aileye ulaştırılacak. Böylece milyonlarca ihtiyaç sahibi aile Bayrama nakit sıkıntısı yaşamadan girmiş olacak. 1100 TL tam kapanma sosyal yardım ödemeleri, E-Devlet'te daha önce yaptığı başvuruda banka hesap bilgisine yer veren kişilerin banka hesaplarına, E-Devlet başvurusunda banka hesap bilgisi bulunmayanlara ise PTT aracılığıyla yapılacak. PTT Kartı olmayanlar da Ramazan Bayramı öncesi 1100 TL sosyal yardım ödemesini evlerinde, konutlarına yapılacak elden teslimatla alabilecekler.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kısa süre önce yaptığı açıklamayla, 17 Mayıs 2021 tarihine dek sürecek tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL nakdi yardım yapılacağını duyurmuştu.

E-DEVLET PANDEMİ YARDIM BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

E-Devlet üzerinden 1100 TL sosyal yardım ödemesi almaya hak kazanıp kazanmadığınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinden daha önce başvuru yapıp 1000 TL sosyal yardım ödemesi alan vatandaşlar, şimdi tam kapanma sürecinde 1100 TL'lik nakdi yardımın da sahibi olacaklar. Böylelikle tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik sıkıntılarına bir nebze de olsa destek sağlanmış olacak.

E-DEVLET 1100 TL SOSYAL YARDIM BİLGİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

E-DEVLET 1100 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Başvurusu için;

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma

günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmasızın herkes başvuru yapabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@