E-devlet 1.150 TL karşılıksız yardım duyurusu yapıldı! Başvuru butonu çöktü, sadece bugün başvuru alınıyor!

E-devlet 1.150 TL karşılıksız yardım duyurusu yapıldı! Başvuru butonu çöktü, sadece bugün başvuru yapılıyor! Başvuru koşulları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 10.08.2021 - 19:24 10.08.2021 - 19:24 Volkan Arık

E-devlet 1.150 TL karşılıksız yardım duyurusu yapıldı! Başvuru butonu çöktü, sadece bugün başvuru yapılıyor! Özellikle koronavirüs salgını başladığı günden bu yana devlet tarafından yapılan yardımlar vatandaşların her zaman gündeminde ve yakından takip ediliyor. Bugün yapılan son dakika açıklaması ile birlikte devletten kira yardımı yapılacağı duyuruldu. Haberi alan vatandaşlar ise doğrudan başvuru yapmak üzere e Devlet sistemine akın etti. Başvurular nedeniyle e-devlet sisteminin çöktü öğrenilirken birçok vatandaş ise kira yardımı nasıl alınır sorusunun yanıtını araştırmaya başladı.

E devlet üzerinden Başvuru yaparak birçok farklı devlet desteğinden yararlanmak mümkün. Özellikle koronavirüs salgını ile mücadele sırasında dar gelirli olup kirasını ödemekte zorlanan vatandaşlara devle üzerinden kira yardımı yapıyor. Kira yardımı almak isteyenlerin başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra onaya göndermesi ve beklemesi gerekiyor. Peki kira yardımı başvuru şartları neler? kira yardımı başvurusu nasıl yapılır?

5-banka-ortak-aciklama-yapti-45000-tlye-kadar-olan-ihtiyac-kredisi-basvurusunda-sart-aramayacakl

KİMLER KİRA YARDIMI ALABİLİR?

Kira yardımı almak için öncelikle başvuru yapan kişilerin hane gelirinin asgari ücretin üçte birinin altında olması gerekiyor. Yani başvuru yapacak kişilerin bu yardım parasına muhtaç olmaları şartı aranıyor. Kira yardımı başvurusunda bulunan kişinin dul, emekli, yetim ya da ölüm aylığı alması halinde yardım verilmiyor. Sigortalı olarak çalışmaya devam eden ve aylık düzenli maaş alan vatandaşlar da kira yardımı alamıyor.

e-devlet-1150-tl-karsiliksiz-yardim-duyurusu-yapildi-basvuru-butonu-coktu-sadece-bugun-basvuru-2

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde zor günler geçiren ve ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara birtakım geri ödemesiz yardımlar veriliyor. Devlet tarafından her yıl bakanlığa barınma yapacak çocuk eğitimi ve kira gibi yardımlar için ödenek ayrılıyor. Ekonomik zorluk çeken ve kiralarını ödemekte zorlanan vatandaşlara verilen kira yardımı özellikle pandemi sürecinde en çok yapılan yardımlar arasında yer aldı. Kira yardımında asıl amaç evsiz vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması olarak biliniyor.

e-devlet-1150-tl-karsiliksiz-yardim-duyurusu-yapildi-basvuru-butonu-coktu-sadece-bugun-basvuru-4

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Kira yardımı başvurusu da son günlerde en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Özellikle vatandaşlar duyardım kaleminden faydalanabilmek için başvurularını nereye yapılacağını öğrenmeye çalışıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan kira yardımı ödemelerini e-devlet üzerinden ve Bulunduğunuz ilde kaymakamlıklar üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıfları aracılığıyla de kira yardımı ödemesi yapılıyor.

2021 KİRA YARDIMI NE KADAR, KAÇ TL?

Kaymakamlıklar ya da valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla kira yardımı başvurusu işlemlerini tamamlayabilirsiniz. 2021 kira yardımı ne kadar sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Büyük şehirlerde kira yardımı parası 150 TL olarak ödeniyor. Küçük şehirlerde ise 2021 yılında bu rakamın 960 TL olduğu biliniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@