e-devlet başvuruları açıldı! Tüm aileler faydalanabiliyor! Herkese aylık 500-700 TL yardım veriliyor!

e-devlet başvuruları açıldı! Tüm aileler faydalanabiliyor! Herkese aylık 500-700 TL yardım veriliyor. Merak edilen başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 28.09.2021 - 10:01 28.09.2021 - 10:01 Volkan Arık

e-devlet başvuruları açıldı! Tüm aileler faydalanabiliyor! Herkese aylık 500-700 TL yardım veriliyor! Sosyal destek ödemeleri vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Dar gelirli olan ve ekonomik anlamda hayatını sürdürmekte güçlük çeken binlerce kişi devletin verdiği desteklerle hayatta kalmaya çalışıyor. Devlet, gerekli şartları sağlayan herkese yardım elini uzatıyor. Okul yardımı, doğum yardımı, engelli maaşı, evde bakım maaşı ve yaşlılık aylığı gibi birçok farklı kalemde destek ödemesi devam ederken, kış aylarının gelmesi ve okulların açılmasıyla beraber gıda yardımı da başlıyor.

Son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan haberler sonrasında birçok kişi gıda yardımı var mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. e-devlet gıda yardımı var mı, aileleri 500-700 TL gıda yardımı verilecek mi ilgili soruların yanıtı arama motorunda en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Gıda yardımı kimler alabilir? Gıda yardımı nakit olarak mı verilecek?

e-devlet-basvurulari-acildi-tum-aileler-faydalanabiliyor-herkese-aylik-500-700-tl-yardim-veriliy-3

DEVLETİN VERDİĞİ GIDA YARDIMLARI

Devlet tarafından dar gelirli olan veya yardıma muhtaç olan ailelere aylık olarak gıda yardımı veriliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla yapılan bu yardımlar nakit olarak yapılmıyor. Yardıma muhtaç olanların il ve ilçe merkezlerinde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla başvuru yapmaları gerekiyor. Gıda yardımı nakit olarak verilmiyor vatandaşlara doğrudan erzak kolisi olarak ulaştırılıyor. Birçok internet sitesinde ailelere 500-700 TL arasında gıda yardımı yapıldığı yazıyor Ancak bu gerçeği yansıtmıyor.

e-devlet-basvurulari-acildi-tum-aileler-faydalanabiliyor-herkese-aylik-500-700-tl-yardim-veriliy-2

BELEDİYEDEN GIDA YARDIMI ALMAK İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları gibi Belediyelerde vatandaşlara erzak yardımı yapıyor. Belediyelerden erzak yardımı almak için öncelikle muhtarlarla iletişime geçmek gerekiyor. Muhtarların hazırladığı fakirlik belgesi adı verilen belgeyi aldıktan sonra başvuru işlemlerinizi kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

Erzak yardımı başvurusu yapabilmek için öncelikle muhtaçlık belgesine sahip olmak gerekiyor. Belediyeler, belli bir gelir düzeyinin altında kalan vatandaşlara herhangi bir belge istemeden gıda yardımı yapıyor. Gelir şartı bulunan gıda yardımında hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor.

e-devlet-basvurulari-acildi-tum-aileler-faydalanabiliyor-herkese-aylik-500-700-tl-yardim-veriliy-1

KIŞLIK YAKACAK YARDIMI DA VERİLİYOR

Hem belediyeler hem de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile dar gelirli olan vatandaşlara kışlık yakacak yardımı da veriliyor. Aynı zamanda yakacak yardımı için kaymakamlıklar aracılığı ile de başvuru yapmak mümkün. Aynı zamanda e-devlet üzerinden de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal destek ödemeleri bölümünden başvuru işlemlerini tamamlamak mümkün.

E-devlet üzerinden yapılan başvurular anında değerlendirmeye alınırken yapılan incelemeler sonucunda yardımı almaya uygun bulunan vatandaşlara takip eden ilk ay içerisinde yardımları ulaştırılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@