E-Devlet başvuruları başladı! Hesabınıza yüzlerce lira yatacak, tek şart başvuru! Herkes alabiliyor. Pandemi sürecinde devlet yaptığı sosyal destek ödemeleri ile her zaman vatandaşların yanında oldu ve olmaya da devam ediyor. Yardım ödemeleri için başvurular e-devlet üzerinden hala yapılabiliyor. Hem acil nakit paraya ihtiyacı olan hem de zorlu koşullarda hayatını devam ettirmektedir zorlanan herkes başvuru yapabilir. E-devlet üzerinden başvurular açıldı nakit para ihtiyacımız için geç kalmadan başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Başvuru yapan vatandaşlara gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra yüzlerce lira yatırılıyor. İsterseniz banka hesabından isterseniz PTT hesabınızdan paraları tahsil edebilirsiniz.

Devlet, koronavirüs salgını sürecinde verdiği sosyal yardım ödemelerine hala devam ediyor. E-devlet üzerinden yapılan başvurular doğrultusunda talep eden vatandaşların hesabına yüzlerce lira ödeme yatırılıyor. Özellikle acil nakit ihtiyacı olan aynı zamanda bu süreç içerisinde maddi anlamda hayatını da devam ettirmekte zorlanan kişiler için faz 3 ödemeleri ve başvuru işlemleri sürüyor. Pandemi yardımı faz3 başvurusu yapmak için e-devlet sistemine TC kimlik numarası ile Giriş yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Hane içinden sadece bir kişinin başvurusu kabul ediliyor. Başvurunun onaylanması halinde ise hemen PTT'ye ya da hesabınıza binlerce lira ödeme yatırılıyor. Peki pandemi yardımı başvuruları nasıl yapılır? kimler pandemi yardımı alabilir?

e-devlet-basvurulari-basladi-hesabiniza-yuzlerce-lira-yatacak-tek-sart-basvuru-herkes-alabiliyor-2

PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koronavirüsle mücadele sürecinde maddi sıkıntı çeken binlerce vatandaşa yüz binlerce lira ödeme yapıldı. pandemi yardımı olarak ödenen paralar hala devam ediyor. Pandemi yardımı faz3 başvuruları şu anda e-devlet üzerinden kabul ediliyor. Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyenler TC kimlik numaraları ve şifreleri ile e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan pandemi destek ödemesi bölümüne tıklayarak başvuru işlemlerini tamamlayabilir. Başvuru sürecinde gerekli incelemeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından yapılıyor. İncelemelerin olumlu sonuçlanması halinde ise hemen ödeme hesaba geçiyor. Hesap bilgisi paylaşmayan vatandaşlar için ödemeler PTT üzerinden gerçekleşiyor. Ayrıca ödemesini çekmek için PTT'ye gidemeyecek durumda olan vatandaşların ödemeleri evlerine yetkililer tarafından teslim ediliyor.

e-devlet-basvurulari-basladi-hesabiniza-yuzlerce-lira-yatacak-tek-sart-basvuru-herkes-alabiliyor

KİMLER SOSYAL DESTEK ÖDEMESİ ALABİLİR?

Pandemi yardımı ya da sosyal destek ödemesi olarak bilinen ödemeler için başvuru şartı bulunuyor. Başvuru yapmak için öncelikle maddi durumunuzun yetersiz olduğunu belgelemek gerekiyor. Yani çalışmayan, paraya ihtiyacı olan, maddi anlamda hayatını devam ettirmektedir zorlanan kişiler bu ödemelere başvuru yapabiliyor. Ayrıca hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda da ödemelerden faydalanmak mümkün oluyor. Pandemi yardımı ödemeleri kişi bazı değil hane bazlı olarak yapılıyor. Yani aynı hane içerisinde ikamet eden kişilerden Sadece biri başvuru işlemlerini yapabiliyor.

PANDEMİ YARDIMI BAŞVURU SÜRESİ NE KADAR?

Pandemi yardımı için başvuru süresi bulunmuyor şu anda fazla 3 başvuruları hala kabul ediliyor. Ancak başvuru işlemleri TC kimlik numarasının sonuna göre farklı günlerde yapılıyor. Bu konuda detaylı bilgi almak için e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesine gidebilir pandemi sosyal destek ödemeleri bölümünden başvuru gününe öğrenebilirsiniz. Hafta sonunda ise tüm vatandaşlar başvuru yapabiliyor.

bakan-acikladi-basvuru-yapanlara-22-ekimde-odenecek-hesaplara-2697-4045-5394-tl-egitim-yardimi-y

PANDEMİ YARDIMI KAÇ TL?

Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını sürecinde başlayan pandemi yardımı ödemeleri bin TL olarak yapılıyordu. Ancak 2021 yılında pandemi yardımına da zam geldi ve 1100 TL olarak talep eden vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlandı.