Az önce gelen açıklamayla birlikte e-devlet üzerinden 10.000 TL hibe müjdesi geldi. Bu anlamda başvuru şartlarını ve detaylarını verdik.

Başvuru ekranı şimdi açıldı. E-Devlet kapısından başvurana 10 bin TL hibe verilecek! E-devlet platformu üzerinden müracaat yapan vatandaşlara 10 bin TL bandında hibe ödemesi desteği olanağı verildi. Bu anlamda bu hibeyi almak için vatandaşların belli şartları yerine getirmesi gerekiyor.  Başvurular bugün başladı ve yalnızca e-devlet üzerinden yapılıyor. Dolayısıyla bu süreçte vatandaşların kesinlikle müracaat işlemlerini elektronik ortamlar aracılığı ile yapmaları gerekiyor. 

Elektronik ortamdan müracaat yapmanız için e-devlet hesabınızın olması gerekiyor. E-devlet parolası basit ve süratli bir şekilde PTT şubeleri aracılığıyla alınabiliyor.  10 bin TL hibe alabilmek için kesinlikle şifre almanız ve e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Peki, e-devlet parolası nasıl alınmaktadır? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Başvuru nasıl yapılır?

PTT şubelerinden süratli bir şekilde şifrenizi alabilir, şifrenizi aldıktan sonra müracaat işlemlerine başlayabilirsiniz. Başvuru sürecinde istenilen bulguların tutarlı olarak forma doldurulması gerekiyor. Bilgilerde tutarsızlıklar oluşması halinde vatandaşların başvuru işlemleri onaylanmaz, böylece olumsuz netice olarak ele alınır. 

1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı! 1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı!

Bu tarz hallerle karşı karşıya gelmek istemiyorsanız kesinlikle tutarlı bir şekilde müracaat işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Başvuru işlemlerinizi tutarlı olanaklar dahilinde gerçekleştirerek siz de hibe ödemelerinden yararlanma olanaklarına sahip olabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanma zamanı yaşanan yoğunluğa bağlı olarak 25 gün ile 30 günlük vakit arasında sonuç veriyor.