E-devlet üzerinden ödemeler başlıyor. İban numaranızı yazarak başvuru yapanlara 1650 TL ödeme yapılacak. Peki 1650 TL ödeme nasıl alınır, şartları nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çeşitli şekillerde destek vermektedir. Bu destek ödemelerine ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Maddi sıkıntı yaşayan kişilere devletin yaptığı yardımlar dikkat çekerken, Aile Bakanlığı'nın sosyal yardım ödemelerine göre başvuran ve şartları sağlayan hak sahibi vatandaşlar da 1.650 Türk Lirası'na kadar yardım alabiliyor. Bu destek ödemeleri için başvurular e-Devlet üzerinden yapılmalı ve IBAN numarasını içermelidir. 1.650 TL'ye kadar olan tutar, başvurunun onaylanması durumunda verilen IBAN numarasına yatırılacaktır…
 
Tek Başvuru Üzerinden Değerlendiriliyor


 
Aile geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların SYDV'ler aracılığıyla çeşitli yardımlar için başvurabilecekleri ve bu desteğin bireysel değil aile bazında verildiği açıklandı. Sonuç olarak, birden fazla başvuru yapılması durumunda belirli bir aileden yalnızca bir başvuru dikkate alınacaktır.
 
E-Devlet Üzerinden Duyuru Yapıldı


 
Aile Bakanlığı da bu destek ödemelerine ilişkin bir açıklama yaptı. Bu duyuruyu yapmak için e-Devlet kullanıldı. Bu yardımla ilgili yapılan açıklamaya göre, "Ekonomik sıkıntı yaşayan ancak çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve hayatlarını en temel düzeyde dahi sürdürmekte zorlanan aileler, bu yardımdan yararlanarak talepleri için başvuruda bulunabilirler. Bu destek, hanenin çocuklarına kendi kendilerine yetebilecek duruma gelene kadar bakım ve destekleri için geçici ekonomik destek sağlamak amacıyla hizmet vermektir. Bu hizmetten yararlanan çocukların durumu en geç üç ayda bir hızlı bir şekilde tekrar değerlendirilir.
 
1.650 TL Ödeme Sağlanacak


 
Aile bakanı Derya Yanık da bu ödemelere ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Bakan Yanık yaptığı konuşmada, SED alan her çocuk için ayda ortalama 1650 lira destek verildiğinin altını çizerek, amacın aile bütünlüğünün ekonomik nedenlerle bozulmasını önlemek ve çocukların aileleriyle birlikte büyümesini sağlamak olduğunu vurguladı. Ayrıca söz konusu yardım programlarına "https://www.turkiye.gov.tr/ashb-social- economic-destek-on-basvuru" adresinden online olarak kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde erişilebilir.
 
Tam Tamına 147 Bin Çocuk Yararlanıyor

Son Dakika! Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Önemli Açıklama! Tüketici Kredileri Mesajı Son Dakika! Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Önemli Açıklama! Tüketici Kredileri Mesajı


 
Derya Yanık yaptığı açıklamada, “SED Hizmetinin Verimliliğini Artırma Projemiz ile çocuklarımız için tarihi alan gezileri, müze gezileri, doğa sporları (Okul Destek Projesi) gibi etkinlikler planlıyoruz. Onlara becerilerine ve tutkularına uygun yaratıcı ve atletik programlara katılma fırsatı veriyoruz. Çevre temizliği, ağaç dikimi, yaşlılar, engelliler gibi farkındalığı artıran sosyal sorumluluk faaliyetleri ile farklı gruplardan insanların bir araya gelip sosyal hayata katılabilecekleri bir ortam yaratıyoruz” dedi. Ayrıca Bakan Yanık, SED hizmetinin 147 Bin çocuğa fayda sağladığının da altını çizdi. Kurban Bayramı öncesi Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ilk destek ödemesi yapılacak. Bu yıl Kurban Bayramı 9 Temmuz 2022'de başlıyor. Destek ödemesi almak isteyen vatandaşların, "Aile Destek Programına nereye ve nasıl başvurabilirim?” Sorunlarına çözüm aramaya başladılar. Destek ödemesinin ihtiyacı olduğu değerlendirilen herkese verildiği bilinmektedir.
 
Aile Destek Programından Kimler Yararlanacak?


 
Aile Destek Programı, destek ihtiyacı olan herkes için fazlasıyla faydalıdır. Yardım, şimdi sosyal destek alanlar için de faydalı olacak.
 
Aile Destek Programı İçin Başvurular Nereye Yapılacak?
 
Başvuruların alınması için E-Devlet kullanılacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) veya bakanlığa bağlı herhangi bir kuruluş ise, E-Devlet kullanmayan vatandaşların başvurularını kabul edecektir.
 
Aile Destek Programının Desteği Kaç Kere Verilecek?
 
Destek sürekli olarak tam bir yıl boyunca sağlanacaktır.
 
Aile Destek Programının Destek Miktarı Ne Kadar?

 
Her hane 450 ile 600 lira arasında yardım alacak. Her hanenin yıllık alacağı destek miktarı, gelir düzeyine göre 5 bin 400 ile 7 bin 200 lira arasında değişmektedir.