e-Devlet'ten başvurana devlet destekli faizsiz 75.000 TL veriliyor. Geri ödeme 3 yıl sonra başlıyor! 3 Eylül son gün!

e-Devlet'ten başvurana devlet destekli 75.000 TL veriliyor! Geri ödeme 3 yıl sonra başlıyor! Yarın başvuru için son gün. Başvuru koşulları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 02.09.2021 - 15:29 02.09.2021 - 15:30 Volkan Arık

Pandemi sürecinde baş göstermeye başlayan ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşlar özellikle devlet tarafından desteklenen Kredi paketlerini yakından takip ediyor. e-Devlet üzerinden başvuru yaparak yeni bir kredi desteği daha olabilirsiniz. Üstelik 75 bin TL'lik bu desteğin geri ödemesi 2024 yılında başlıyor. Ancak kampanyadan faydalanmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor. Çünkü devlet destekli 75 bin TL kredi kampanyası başvuruları 3 Eylül 2021 günü sona eriyor. Peki devlet destekli kredi kampanyasından kimler yararlanabilir? 75 bin TL kredi başvuru koşulları ve detaylar haberimizde…

e-Devlet'ten başvurana devlet destekli 75.000 TL veriliyor! Geri ödeme 3 yıl sonra başlıyor! Yarın başvuru için son gün. Devlet destekli kredi kampanyası ile şimdi alıp 2024 yılında geri ödeme yapacağınız harika bir fırsat sizleri bekliyor. Özellikle ekonomik sıkıntı çeken İşletmeleri için KOSGEB tarafından verilen bu destek adeta ilaç gibi gelecek. KOSGEB hızlı destek programı olarak bilinen kampanya normal şartlarda 6 Ağustos tarihinde sona eriyordu. Yoğun istek üzerine kampanya tarihi uzatılırken başvurular 3 Eylül 2021 tarihinde doluyor. Devlet destekli olarak verilen 75 bin TL'lik kredinin başvuru koşulları da KOSGEB tarafından belirleniyor. Peki KOSGEB 75.000 TL hızlı destek programı başvuru şartları neler? kimler KOSGEB kredisi alabilir?

KOSGEB HIZLI DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Korona virüsle mücadele sürecinde kapanma döneminde maddi anlamda zorluk çeken imalatı işletmelere yönelik KOSGEB tarafından başlatılan hızlı destek programında 75 bin TL'ye kadar faizsiz destek sağlanıyor. e-Devlet üzerinden başvurular kabul edilirken geri ödemelerin ise 2024 yılında başladığı biliniyor. Bu kampanyadan yararlanmak isteyenlerin mutlaka 3 Eylül 2021 günü Mesai bitimine kadar başvuru işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

e-devletten-basvurana-devlet-destekli-faizsiz-75000-tl-veriliyor-geri-odeme-3-yil-sonra-basliyor-3

KOSGEB HIZLI DESTEK PROGRAMINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

KOSGEB, pandeminin İmalat ve tamamlayıcısı olan sektörlerdeki ekonomik etkilerini azaltmak üzere mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı başlattı. Bu işletmeler maddi sıkıntılarından kurtulmak üzere 75 bin TL faizsiz kredi alabiliyor. Başvurular KOSGEB üzerinden ya da e-devlet üzerinden yapılıyor. Hızlı destek programına başvuru işlemleri Normal şartlarda 6 Ağustos tarihinde sona eriyordu. Ancak birçok işletmenin talebi üzerine başvurular 3 Eylül 2021 tarihine kadar uzatıldı. Başvuru yapmak isteyenlerin bu tarihe kadar e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayarak programa katılması gerekiyor.

e-devletten-basvurana-devlet-destekli-faizsiz-75000-tl-veriliyor-geri-odeme-3-yil-sonra-basliyor-2

GERİ ÖDEME 2024 YILINDA BAŞLIYOR

KOSGEB tarafından pandemi sürecinde ekonomik sıkıntı çeken ve gelir kaybı yaşayan küçük ölçekli ve mikro işletmelere 75 bin TL'ye kadar destek veriliyor. Devlet destekli kredi paketi kapsamında işletmelerin gelir kaybı yaşadıklarını belgelemeleri gerekiyor. Şartları taşıyan işletmeler başvuru işlemlerini tamamladıktan hemen sonra faizsiz şekilde 75.000 lira destek alabiliyor. Küçük işletmelere 3 ay boyunca 75 bin liraya varan ödeme verilirken mikro ölçekli işletmelere ise 30.000 lira ödeme veriliyor. 2017 ve sonrasında kurulan yenilikçi faaliyetlerde bulunan işletmeler ise Kosgeb desteği ne ilave olarak 25 liraya kadar destek alabiliyor. KOSGEB hızlı destek programı başvuruları şu anda e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor ve yarın son gün. Programa katılan işletmeler için geri ödeme ise 2024 yılında başlıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@