Kurban Bayramında maddi sıkıntı çeken yüzbinlerce kişiye müjdeli haber geldi. PTT aracılığı ile 1500 TL destek ödemesi alabilirsiniz. Hemen bugün başvuru yaparak Yarın yatırılacak olan paralardan faydalanmak mümkün. PTT hesabı olmayanlar ise hem gişelere giderek ödeme imkanı elde edebilir. E-devlet üzerinden sorgulama ekranı ve başvurular için okumaya devam edin…

e-devletten-basvurular-basladi-hemen-yarin-1500-tl-pttden-hesaba-geciyor-bayram-oncesi-buyuk-1

E-Devlet'ten başvurular başladı! Hemen yarın 1500 TL hesaba geçiyor, bayramda büyük fırsat! Kurban Bayramında nakliye ücret desteği bekleyen binlerce kişiye güzel haberi Bakan Bilgin vardı. Bayramdan önce hesaba geçmesi beklenen Haziran ayı nakliye ücret desteği ödemeleri için büyük dün yarın. E-devlet üzerinden başvuru yapmış olan vatandaşlar PTT aracılığı ile yapılacak olan ödemeleri Yarın hemen alacak. Hesap bilgisini paylaşmamış olan vatandaşlar PTT şubelerine giderek nakliye ücret desteği ödemelerini çekebilecek. E-devlet nakdi ücret desteği sorgulama ekranı ve detaylar haberimizde…

e-devletten-basvurular-basladi-hemen-yarin-1500-tl-pttden-hesaba-geciyor-bayram-oncesi-buyuk-2

Haziran ayı ücret desteği ne kadar?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Veysel Bilgin yaptığı son dakika açıklaması ile birlikte haziran ayı nakliye ücret desteği ödemelerinin 9 Temmuz Cuma günü itibarıyla yapılacağını duyurdu. Koronavirüs salgını sırasında maddi anlamda zor günler geçiren vatandaşların alabildiği nakdi ücret desteği günlük 47,70 TL olarak ödeniyor. Bir ay içerisinde en fazla 30 gün için ödenen nakdi ücret desteği toplamda 1500 TL olarak hesaplara yatacak.

e-devletten-basvurular-basladi-hemen-yarin-1500-tl-pttden-hesaba-geciyor-bayram-oncesi-buyuk-3

e-Devlet nakdi ücret desteği sorgulama ekranı

Pandemi sürecinde nakdi ücret desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvurularını tamamlamıştı. Ödeme alıp alamayacağını sorgulamak isteyen vatandaşlar e-devlet giriş ekranı üzerinden sosyal destek ödemeleri bölümüne giderek nakdi ücret sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca aşağıda bulunan linke tıklayarak nakdi ücret sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

E DEVLET NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

e-devletten-basvurular-basladi-hemen-yarin-1500-tl-pttden-hesaba-geciyor-4

Temmuz ayı nakdi ücret desteği verilecek mi?

Haziran ayında nakli ücret desteği başvurusu yapmayı kaçıran vatandaşlar temmuz ayını bekliyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Temmuz ayında böyle bir ödemenin olmayacağını duyurdu. Nakdi ücret desteği ödemeleri Haziran ayı itibariyle sona erdi, 9 Temmuz'da Haziran ayı ödemeleri hesaplara geçecek.