e-Devlet ile hemen sorgulama yaparak sizler de yardım paranızı içeride unuttuysanız çekebilirsiniz. Pek çok kişi sosyal destek ödemesini çekmeyi unutuyor veya bir şekilde yardım almaya hak kazandığının farkında değil. Hemen sorgulama yapın ve nakit yardım paranızı çekin.

e-Devlet üzerinden verilen pek çok destek ödemesi bulunuyor. Şartları karşılayanlar için aylık ödeme yapılmaktadır. Bu doğrultuda eğer nakit yardım ödemenizi almayı unuttuysanız veya hakkınız olduğunu bilmiyorsanız hemen kontrol etmeniz öneriliyor.

Hangi Destek Paraları Aylık Ödeniyor?

Aylık olarak verilen destek paraları hakkında sizlere bilgi verelim. Bu paralar arasında ilk sırada 65 yaş aylığı bulunmakta. Bazı vatandaşlar, gelir durumu düşük olmasından ve sigortalı olmamasından ötürü 65 yaş aylığı ödemesi alabiliyor. Ancak ne yazık ki ödemesini almayı unutanlar da mevcut. Dolayısıyla e-Devlet üzerinden böyle bir destek ödemesi almaya hak kazanıp kazanmadığınızı kontrol etmeniz sizin için iyi olacaktır.

yazıiçipara

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Engelli yakınları da düzenli olarak bakım ödemesi almaktadır. Eğer evde bakım ödemesini almadıysanız sizler de aynı şekilde e-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. 4336 TL olarak belirlenen 2023 yılı engelli bakım ödemesi, düzenli olarak hesaplara yatırılıyor.