E-devlet'ten TC kimlik no ile hemen sorgulayın! Adınıza 1800 TL yatacak, ihtiyaç sahipleri bu ödeme için başvursun

İhtiyaç sahipleri müjde! Hemen başvuru yapmanız şartıyla adınıza 1800 TL ödeme yatacak. E-Devlet’ten TC kimlik no ile hemen sorgulayabilirsiniz. Sizin de adınıza ödeme çıkmış olabilir.

Ekonomi 23.11.2021 - 23:52 23.11.2021 - 23:52 Volkan Arık

E-devlet’ten TC kimlik no ile hemen sorgulayın! Adınıza 1800 TL yatacak, ihtiyaç sahipleri bu ödeme için başvursun. Ekonomik şartlar her geçen gün zorlaşırken, devlet vatandaşların yükünü hafifletmek, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardımcı olabilmek amacıyla düzenli maaş ödemeleri yapıyor. Sosyal yardımlar her altı ayda bir enflasyon rakamları doğrultusunda zamlanıyor. Devletin herkese uygun bir maaş ödemesi var. Elbette ödemelerden yararlanmak için öncelikle gelir kriterine uygun olmak gerekiyor. Gelir kriterine uygun olup olmadığınızı ise TC kimlik no ile E-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Devlet, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara bir takım sosyal haklar sağlamaya devam ediyor. O haklardan biri de bakıma muhtaç olan hasta, yaşlı ve engelli kişilere bakan ailelerine ödenen evde bakım maaşı. Evde bakım parası, her ay düzenli olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Bakıma muhtaç olanlara bakanlar bu ödemeleri alabiliyor. Evde bakım maaşı alabilmek için en önemli kriter ise gelir şartı. Gelir durumunuzun düşük olması halinde bakanlık maaş bağlıyor. Peki kimler evde bakım parası alabilir? Evde bakım maaşı başvuru şartları neler? İşte merak edilen soruların yanıtları…

e-devletten-tc-kimlik-no-ile-hemen-sorgulayin-adiniza-1800-tl-yatacak-ihtiyac-sahipleri-bu-odeme-1

KİMLER EVDE BAKIM MAAŞI ALABİLİR?

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere uygun olanlar evde bakım maaşı alabiliyor. Bakanlık tarafından belirlenen kriterler ise şu şekilde;

Bakıma muhtaç kişinin yaşadığı hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması,

Bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli bir kişinin bulunması,

Bakıma muhtaç olan kişi engelli ise tam teşekküllü bir hastaneden gerekli sağlık raporlarının alınması.

e-devletten-tc-kimlik-no-ile-hemen-sorgulayin-adiniza-1800-tl-yatacak-ihtiyac-sahipleri-bu-odeme-2

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Bu nedenle de bakanlık tarafından yetkilendirilen Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru sırasında bakın maaş almak istediğinizi belirten bir dilekçe, gerekli raporların da teslim edilmesi şartı var. Yapılacak olan incelemeler sonucunda bakım maaşı almaya hak kazanırsınız takip eden ilk ay içerisinde maaş bağlanıyor. Evde bakım maaşında en önemli kriter gelir kriteridir. Ancak engelliler için sağlık raporunun da mutlaka alınması ve teslim edilmesi gerekir.

e-devletten-tc-kimlik-no-ile-hemen-sorgulayin-adiniza-1800-tl-yatacak-ihtiyac-sahipleri-bu-odeme-3

EVDE BAKIM MAAŞI 2021 NE KADAR?

Evde bakım maaşı 2021 yılında 1798 TL olarak ödeniyor. Evde bakım maaşının artışı altı ayda bir düzenli olarak memur maaş katsayısı oranında yapılıyor. Yeni yolda şu anda evde bakım maaşına yapılacak olan %5 zam garanti. Enflasyon farkının da ortaya çıkmasıyla birlikte evde bakım maaşı netleşecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@