E-devlet, vatandaşların işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, E-devlet kapısı üzerinden yeni hizmet verilmeye başlandığını duyurdu.

E-devlet, son yıllarda vatandaşların birçok resmi işini kolaylıkla gerçekleştirmesini sağlıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, E-devlet kapısı üzerinden yapılabilecek olan yeni hizmetler hakkında bilgilendirme yaptı. Koç, Artık "murise ait mevduat-katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama” Hizmetleri için bankaya getirmeye gerek olmadığını ve e-devlet'ten bu işlemlerin yapılabileceğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Bitmedi! Boğaziçi Üniversitesi Nefreti Bitmedi! Polis Müdehaleleri, Gözaltılar, İşkence... Sonuç? Bitmedi! Boğaziçi Üniversitesi Nefreti Bitmedi! Polis Müdehaleleri, Gözaltılar, İşkence... Sonuç?

E-devlet, yeni hizmetleri ile vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-devlet kapısı üzerinden vatandaşların artık muhlise ait mevduat katılım fonu bulunan hesapları inceleye bileceğini söyledi. Artık bu hizmet sayesinde hesaplar gözden kaçmadan tespit edilebilecek. Koç yaptığı açıklamada, Başvuru yapılması halinde Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından yapılan işlemlerin artık e-devlet kapısı üzerinden mirasçılar tarafından yapılabileceğini söyledi. Başvuru sahibi vatandaşlar mirasçısı oldukları kişinin hangi bankada ne kadar hesabı olduğunu e-devlet üzerinden inceleyebilecek. Veraset ilamı olması durumunda hemen e-devlet üzerinden işlem yapmak mümkün olacak.

Bankaya gitmeye gerek kalmayacak

Miras bırakan kişinin hesaplarını incelemek için öncelikle Türkiye Noterler Birliği ve adalet Bakanlığı'ndan izin almak gerekiyordu. Ancak artık veraset ilamı olması halinde söz konusu hizmet sayesinde e-devlet üzerinden tüm banka hesaplarını ve mevduat fonlarını listelemek Mümkün olacak. Böylelikle varisler, herhangi bir hesabı gözden kaçırmayacak. E devlet tarafından sağlanan bu hizmet sayesinde tüm dökümlere rahatlıkla ulaşılabilecek.

Başka hizmetlerde eklenecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, E-devlet kapısı üzerinden verilmeye başlanan bu hizmetin bir başlangıç olduğunu belirtirken İlerleyen dönemlerde varislerin işini kolaylaştıracak farklı hizmetlerinde sistem üzerinden verilmeye başlanacağını dile getirdi. E-devlet kapısının hayatı kolaylaştırmak amacıyla kurulduğunu belirten Koç, zamanın çok değerli olduğunu bu nedenle de vatandaşların banka sıralarında zaman kaybetmemesi için artık bu hizmetten faydalanabileceğiniz dile getirdi.