E-devlet'ten yeni uygulama duyurusu geldi. Bundan sonra tüketiciler haksız fiyat artışı şikayetlerini e-devlet üzerinden tek bir tıkla yapabilecek.

Gözden kaçırmayın

Bu Kadarına Pes! Avrupa Konseyi Raportörlerine Kavala’yı Ziyaret İzni Verilmedi! Bedelini Maddi Manevi Halk Ödeyecek! Bu Kadarına Pes! Avrupa Konseyi Raportörlerine Kavala’yı Ziyaret İzni Verilmedi! Bedelini Maddi Manevi Halk Ödeyecek!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-devlet kapısı üzerinden verilecek yeni hizmeti açıkladı. Ali Taha Koç yaptığı açıklamada toplumda farkındalık yaratması ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için artık e-devlet kapısı üzerinden Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü haksız fiyat artışı şikayet bildirimi sisteminin devreye girdiğini söyledi. Yani bu uygulama ile birlikte tüketiciler artık haksız fiyat artışı tespit etmeleri durumunda tek bir tıkla e-devlet üzerinden şikayette bulunabilecek.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, haksız fiyat artışı şikayet bildirimi sisteminde yapılan değişiklik hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Ticaret Bakanlığı iç Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından mobil uygulama ve Alo 175 tüketici danışma hattı üzerinden hali hazırda hizmet vermeye devam eden haksız fiyat artışı şikayet bildirimi uygulaması artık e-devlet üzerinden de yapılabilecek. Bu karar hizmetini toplumda farkındalık yaratılması ve daha fazla kullanıcıya ulaşılabilmesi için alındı.

Haksız fiyat artışı şikayeti e-Devlet'ten yapılacak

E-devlet kapısı üzerinden sunulan yeni hizmetle birlikte artık vatandaşlar haksız fiyat artışına yönelik şikayetlerini e-devlet üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek. E-devlet üzerinden yapılacak olan bu bildirimler söz konusu artışların önüne geçebilmek için de büyük önem taşıyor.

Haksız fiyat artışını önlemek için önemli

E-devlet kapısına eklenen yeni sistem hakkında önemli açıklamalarda bulunan Koç, artık vatandaşların üretici tedarikçi ve perakende işletmelerinde yaşanan haksız fiyat artışı engellemek ve gerekli durumlarda idari para cezası kararı aldırmak için bildirimlerini e-devlet'ten kolayca yapabileceğini söyledi. Vatandaşların bu konuda duyarlı olması halinde haksız fiyat artışını önlemenin mümkün olduğunu belirten Koç, e-devlet kapısında yeni hizmetlerinde kısa süre içerisinde sunulacağını dile getirdi.