TRT-EBA tv frekansları belli oldu. 23 Mart’ta uzaktan eğitim programı kapsamında televizyondan dersler başlayacak.

TRT-EBA tv frekansları belli oldu. 23 Mart’ta uzaktan eğitim programı kapsamında televizyondan dersler başlayacak. MEB EBA-TV ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırdı. EBA TV’ye nasıl erişilir? EBA TV Digitürk, Tivibu, D- Smart Kaçıncı Kanalda?Öte yandan yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine "eba.gov.tr" ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca "eba.gov.tr" üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!


EBA TV DİGİTÜRK, D- SMART, TİVİBU KAÇINCI KANALDA? TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek. 

3 FARKLI KANALDA İÇERİKLER HAZIRLANIYORTRT EBA TV İlkokul, TRT EBA TV Ortaokul ve TRT EBA TV Lise olmak üzere 3 farklı kanalda içeriklerin hazırlandığını belirten Selçuk, "Hangi saatte hangi ders olacak bu dersleri yayımladık. Bu dersler 20'şer dakikalık dilimler halinde hayata geçirilecek. Ev ortamında, okuldaki gibi 40 dakika oturmak kolay değil. Yaptığımız çalışmalar, araştırmalar gösteriyor ki çocuklar bu tür bir ortamda 20'şer dakika aralıklarla otururlarsa verimlilik oluyor" dedi.Bakan Selçuk ayrıca, ilkokul öğrencilerinden eksi olanların "İYEP" adı verilen iyileştirme programına tabi tutulacağını söyledi.VELİLERE ŞİFRE GÖNDERİLECEKEğitim Bilişim Ağı'na (EBA) girişte bazı problemlerin yaşandığına işaret eden Selçuk, "İnternet altyapısının arka planında test çalışmalarını sürdürdüğümüz için bazı sorunlar olabiliyor. Bu sorunlar nedeniyle EBA şifresini almayan her öğrencinizin velisinin cep telefonuna çocuğuyla ilgili şifre gönderilecek" açıklamasını yaptı.