Ebubekir El-Bağdadi'nin sağ kolu paketlendi! 

DEAŞ terör örgütünün lideri Ebubekir El-Bağdadi'nin sağ kolu olan A.S.İ.M.'nin mahkeme tarafından tutuklandığı bildirildi. 

Güncel 03.05.2021 - 07:21 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Emniyet ve MİT (Millî İstihbarat Teşkilâtı), DEAŞ terör örgütüne yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirdi. DEAŞ terör örgütünün lideri Ebubekir El-Bağdadi'nin sağ kolu olan A.S.İ.M.'nin üç sene önce söz konusu terör örgütünün çözülmeye başlamasından sonra ülkemize sızdığı tespit edildi. Afganistan uyruklu olduğu belirtilen teröristin, Ebubekir El-Bağdadi'nin Irak'tan Suriye'ye geçmesinde ve "güvenli alanlarda" saklanmasında rol oynadığı kaydedildi. 

Sahte pasaportla İstanbul'a geldi

Terörist A.S.İ.M.'nin sınır hattından ülkemizde geçtiği, daha sonra da sahte kimlik ve sahte pasaport kullanarak İstanbul'a bağlı Ataşehir'e geldiği ifade edildi. MİT (Millî İstihbarat Teşkilâtı) tarafından sıkı bir şekilde takip edilen terörist A.S.İ.M.'nin gizlendiği ev, hem istihbarat ekipleri hem de güvenlik güçleri tarafından izlendi. Söz konusu teröristin ülkemizde kimlerle iletişime geçtiğine dair sıkı bir araştırma yapıldı. Terörist A.S.İ.M.'nin gizlendiği yer ile iletişim kurduğu kişiler, fiziki ve teknik takipten sonra emniyet güçlerine bildirildi. 

Evden çıkar çıkmaz baskın gerçekleştirildi!

MİT (Millî İstihbarat Teşkilâtı) tarafından verilen bilgiler doğrultusunda emniyet güçleri harekete geçti. Ataşehir ilçesinde bulunan bir dairede gizlendiği tespit edilen terörist A.S.İ.M.'nin yakalanması için gerekli hazırlıklar yapıldı. Terörist A.S.İ.M.'nin saklandığı dairede patlayıcı bulunma ihtimali değerlendirilerek gerekli önlemler alındı. Daha sonra DEAŞ'lı teröristin evden çıkması için bekleyiş başladı. Emniyet güçleri, 28 Nisan Çarşamba günü söz konusu teröristin daireden çıkması üzerine baskın gerçekleştirdi. DEAŞ'lı teröristin emniyet güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi. 

Teröristlere silahlı eğitim verdi

Terörist A.S.İ.M.'nin üzerinde sahte kimlik ve sahte pasaport bulundu. Ebubekir El-Bağdadi'nin sağ kolu olan teröristin DEAŞ terör örgütü mensuplarına silahlı eğitim verdiği tespit edildi. DEAŞ terör örgütünün silahlı eylemlerinin birçoğunda rol oynayan terörist A.S.İ.M.'nin, sözde üst düzey emirlerle beraber hareket ettiği öğrenildi. Terörist A.S.İ.M.'nin, DEAŞ terör örgütünün zamanında ele geçirdiği Rakka dâhil Humus ve Deyrizor gibi bölgelerde faaliyetlerde bulunduğu belirtildi. DEAŞ'lı teröristin aynı zamanda şehir yapılanmaları ve kırsal yapılanmalarda teröristlere silahlı eğitim verdiği kaydedildi. 

Ebubekir El-Bağdadi'nin saklanmasını sağladı

Suriye'de DEAŞ terör örgütünün lideri Ebubekir El-Bağdadi'nin saklanmasını ve "güvenli alanlara" geçmesini sağlayan teröristin, çatışma bölgelerinde aktif olan radikal akımlar ile iletişimine devam ettiği aktarıldı. 

Kılıçla fotoğrafları var!

Terörist A.S.İ.M.'nin, DEAŞ terör örgütünün gerçekleştirdiği infazlarda sık sık görülen kılıçla fotoğraflarının bulunduğu tespit edildi. DEAŞ'lı teröristin cep telefonu, dijital malzemeler ve kılıçla çekilen fotoğraflara güvenlik güçleri tarafından el konulduğu bildirildi. Söz konusu teröristin mesajlaşmaları da incelemeye alındı. 

Mahkeme tarafından tutuklandı

Sorgulandıktan sonra mahkemeye sevk edilen terörist A.S.İ.M.'nin tutuklanmasına yönelik kararın alındığı öğrenildi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@