Ece Ronay’a taciz haberleri sonrası Söylemezsem Olmaz programında Deniz Akkaya ile de birbirine giren Mehmet Ali Erbil mahkemeye ifade verdi.

Geçtiğimiz Ekim ayında internet fenomeni Ece Ronay Mehmet Ali Erbil'e ait olduğunu iddia etiği taciz mesajlarını tek tek ifşa etmişti.

Mehmet Ali Erbil ve Ece Ronay'ın daha önce bir araya gelmesi bir klip çekimi sebebiyle olmuş, Ece Ronay'ın "Karpuz" isimli klibinde Mehmet Ali Erbil oynamış ve "İlk defa bir klipte oynadım, çok eğlendik. Yeni neslin enerjisine bayılıyorum" şeklinde açıklamada bulunmuştu.

616x321-ece-ronay-mehmet-ali-erbil-ses-kaydi-dinle-mehmet-ali-erbil-ifsa-mesajlari-olayi-nedir-1633430837187

Ancak sonrasında Ece Ronay sosyal medya üzerinden bir video paylaşarak şu sözler ile taciz iddiasında bulunmuştu: 'Merhaba arkadaşlar. Gün geçmiyor ki ülkemizde bir kadın daha tacize ve şiddete uğramasın. Şiddet diyorum çünkü psikolojik şiddet de şiddetin bir türevidir. Mehmet Ali Bey’i linçlemiştim, sonra bana mesaj atıp ağlayarak hastayım dediği için konuyu kapatıp özür dilemiştim. Klibimde oynamasını teklif ettim, kabul etti. Zaten çok değil, 5 saniye falan görünüyor klipte. Klip sonrası ahlaksızlıklar her geçen gün level atlayarak büyüdü. Görmezden gelmeye çalıştım, yaşına ve bulunduğu konuma saygımdan sessiz kalmaya çalıştım. Ona da gördüğünüz üzere ilk günden itibaren düşündüğü gibi bir münasebetimiz olamayacağını kırmadan söyledim. Ama bugün bana durup dururken ağza alınmayacak derecede laflar söyleyip tehdit ettiği için bu paylaşımı yapmak zorundayım. Bu paylaşım belki kariyerime ve mesleğime zarar verecek, çünkü kendisi yıllardır bu piyasada olan bir insan. Ama ben susmayacağım çünkü kendimi kandırılmış ve değersiz hissediyorum. Ben düştüm, başkası bu tofana düşmesin diye bu bir uyarı postudur. Ünlü de olsanız fenomen de olsanız tacizden kaçamıyorsunuz. Yazıklar olsun.'

Nusret Rezil Oldu! Messi Salt Bae'yi Yerin Dibine Soktu! O Anlar Dünya Basınında Yankı Buldu! Nusret Rezil Oldu! Messi Salt Bae'yi Yerin Dibine Soktu! O Anlar Dünya Basınında Yankı Buldu!

s-698e8160a0d7cfc84d78c6307ce3daeb0a54a42e

Sonrasında ise artarda Mehmet Ali Erbil ile olan yazışmalarını paylaşarak durumu ifşa etmişti. Mehmet Ali Erbil ise bu olayın ardından önce Söylemezsem Olmaz programında Deniz Akkaya ile de birbirine girmişti sonrasında ise, Ece Ronay’ın erkek arkadaşı ile demeç vermeye kadar farklı hamlelerde bulunmuştu.

s-98a29e735a46a732d00328d7fe7a14995fe5352a

Ece Ronay bu taciz olayını ifşa sonrası da bolca sosyal medya paylaşımında bulunmuş ve olayı gündemde tutmuştu.

En son Ece Ronay'ın taciz şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan Mehmet Ali Erbil hakkındaki "Cinsel taciz" ve "Sesli ve görüntülü bir iletiyle hakaret" suçlamaları ile ilgili bugün tekerlekli sandalye ile geldiği Çağlayan'daki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.