Türk sinema ve dizi sektörünün önemli oyuncularından birisi olan Ece Uslu; 9 Eylül 1974 tarihinde doğmuştur. Mankenlik kariyerine lise yıllarında başlayan Uslu; 1.

Türk sinema ve dizi sektörünün önemli oyuncularından birisi olan Ece Uslu; 9 Eylül 1974 tarihinde doğmuştur. Mankenlik kariyerine lise yıllarında başlayan Uslu; 1.68 boylarında ve yaklaşık 55 kg ağırlığındadır.

Ece Uslu Nereli?


Nazan Uslu’nun kızı olan Ece Uslu İzmir doğumludur. Henüz 2 yaşındayken bir gazetenin düzenlediği en güzel çocuk yarışmasına katılmış ve ikinci olmuştur.

Ece Uslu Kaç Yaşında?


Ece Uslu; 9 Eylül 1974 tarihinde dünyaya gelmiştir. Başak burcu olan Uslu’nun; güncel tarih itibariyle 47 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Ece Uslu Dizileri


Televizyon izleyicisiyle ilk buluşması 1989 yılında İz Peşinde adlı dizi ile olmuştur.

2002 - 2004 yılları arasında yayınlanan Zerda adlı dizide Yavuz Bingöl (Şahin Ağa) ile başrolü paylaşmıştır. ATV’de yayınlanan ve 65 bölüm süren dram türündeki bu dizinin yönetmenliğini Kudret Sabancı yapmıştır. Burak Sergen (Mahmut Ağa), Güven Hokna (Sultan), Köksal Engür (Sıddık), Halit Ergenç (Devran), Hülya Şen (Hacer), Nihat Nikerel (Hasan Ali), İdil Fırat (Canan), Derya Artemel (Sıla), Füsun Kostak (Akgül), Deniz Oral (Apo), Kaya Gürel (Dursun) gibi isimler de bu dizide rol almıştır.

2013 - 2016 yılları arasında yayınlanan Erkan Birgören’in senaryosunu yazdığı, Murat Saraçoğlu’nun yönettiği Karagül adlı dizide Özlem Conker (Narin Mercan), Mesut Akusta (Kendal Şamverdi), Ogün Kaptanoğlu (Oğuz Kılıçoğlu), Yavuz Bingöl (Fırat Mercan) gibi isimlerle başrolü paylaşan Ece Uslu, bu dizide Ebru Şamverdi adlı karakteri canlandırmıştır. 2013 Antalya Televizyon Ödülleri’nde En İyi Drama Dizisi olarak ödül alan bu dizide Hilal Altınbilek (Özlem Şamverdi), Mert Yazıcıoğlu (Baran/Deniz Şamverdi), Özcan Deniz (Murat Şamverdi) gibi isimler de yer almıştır.

2019 yılında yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı, senaryosu Funda Alp tarafından yazılan Sevgili Geçmiş adlı dizide Cahide Esen Karalar rolünü canlandıran Uslu, Emre Kınay (Cemal Karalar), Sevda Erginci (İpek Gencer), Seçkin Özdemir (Sinan Malik) gibi isimler ile rol arkadaşlığı yapmıştır. Çekimleri İzmir’de gerçekleşen dizi sadece 8 bölüm ekranlarda kalmıştır.

Kızım Nerede? adlı suç ve dram dizisinde Hüseyin Avni Danyal (Zafer) ve Burak Hakkı (Kaan) ile başrolleri paylaşan Ece Uslu (Suna), bir iddiaya göre parasını alamadığı için dizinin 23. bölümünde ayrılmıştır. Yönetmenliğini Ersoy Güler’in yaptığı dizi diğer başrol oyuncularının da aynı sebeple diziden ayrılmasıyla zorunlu final yapmıştır.

2007 – 2008 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan Elveda Derken adlı dizide Lale karakterini canlandıran Ece Uslu; Gökhan Tepe (Ateş), Burcu Kara (Zeynep), Sinan Sümer (Ege), Seda Güven (Eda) gibi isimler ile rol arkadaşlığı yapmıştır. Osman Yağmurdereli’nin yönetmenliğini yaptığı dizinin senaristliği ise Özgür Evren tarafından yapılmıştır.

1997 – 2000 yılları arasında Star TV’de yayınlanan Kara Melek adlı dizide Şule karakterini canlandıran Ece Uslu; Sanem Çelik (Yasamin Saylan), Mustafa Alabora (Nahit Saylan) ve Zerrin Arbaş (Lamia) ile başrolü paylaşmıştır. Yönetmenliğini Uğur Erkır ve Türkan Derya’nın yaptığı dram ve macera türündeki dizi yayınlandığı ilk günlerde yüksek reyting elde etmiştir.

1995 yılında Sahte Dünyalar adlı dizide rol alan Ece Uslu; 2005 yılında yayınlanan Ölümüne Sevdalar adlı dizide ise Nihat Nikerel, Irmak Atuk, Emre Kınay gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır. 2017 yılında Fox TV’de yayınlanan Dayan Yüreğim adlı dizide Cansel Elçin (Fuat), Berk Atan (Atıf Şanal), Nilay Deniz (Seray) ve Ege Aydan (Ekrem Şanal) gibi isimlerle başrolü paylaşan Ece Uslu; canlandırdığı Elvan karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.