Yaşamayanlar dizi setinde Elit İşcan rol arkadaşı Efecan Şenolsun tarafından cinsel saldırı ve hakarete uğradığını iddia etmişti. Davanın 5 duruşması 4 Şubat 2021 saat 13.

Yeni Mezun Birinin CVsinde Neler Olmalı? Yeni Mezun Birinin CVsinde Neler Olmalı?
Yaşamayanlar dizi setinde Elit İşcan rol arkadaşı Efecan Şenolsun tarafından cinsel saldırı ve hakarete uğradığını iddia etmişti. Davanın 5 duruşması 4 Şubat 2021 saat 13.30 da İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görülecek. Dava öncesinde Efecan Şenolsun hakkında haber yapan Nagehan alçı ya dair bir açıklama yaptı. İşte detaylar;

Başrollerinde Kerem Bursin, Elçin Sangu, Hazal ergüçlü gibi isimlerin yer aldığı Blu TV dizisi Yaşamayanlar'da oyuncu Elit İşcan ile oyuncu Efecan Şenolsun davalık olmuştu. Dizide abi kardeşi canlandıran iki isim birbirleri hakkında cinsel saldırı, hakaret iftira, mobing suçlamaları ile dava açtı.

Elif İşcan olayı şöyle anlatmıştı;

"Sanık ile ilk temasım karavanda oldu. O sırada karavan'da 3 kişi daha bulunuyordu. Bana "Allah senin belanı versin yanıma yaklaşma" dedi ve karavanı terk etti. Bunun üzerine olayı prodüksiyon amirine anlattım. O da bana "Efecan şu an alkollü, bir şey yapamıyoruz. İdare etmeye çalışıyoruz" dedi. Son çekim sahnesinde yıkık binanın duvarında otururken sanık yanıma geldi ve bana yandan sarılarak "kardeşimle ensest ilişki yaşamak istiyorum öp beni" diyerek dudaklarını ve başını uzattı. Kendisini itince bana sinkaflı küfürler etti."

Yarın görülecek olan 5. dava öncesi ise Nagehan Alçı tüm kadınların Elit İşcan'ın yanında olması gerektiğini söyleyen bir yazı yazdı. Bunun üzerine Efecan Şenolsun sosyal medya hesabından "Zorunlu Açıklama" başlığı altında bir açıklama paylaştı.

Efecan Şenolsun açıklamasında bu zamana kadar yaptırılan taraflı, yalan haberlere artık sabrın kalmadığını söyledi. Efecan Şenolsun, kamuoyunda kendisi hakkında linç kültürünü ateşlemek için olayların çarpıtıldığını iddia etti. Şenolsun ayrıca "Söz konusu davada bizim tarafımızdan 11 kişi görgü tanığı olarak dinletilmiş ve hepsi sette iddia konusu olayı görmediğini söylemiştir. Tanık olarak duruşmaya katıldığı sönen bazı şahıslar ise tersine duruşmalara katılmamış, hatta olayı görmediklerini söylemişlerdir. Dava süreci Bu nedenle uzatılmıştır" dedi.

"BENDE GENCECİK BİR İNSANIM"

Efecan Şenolsun, Nagehan Alçı'nın köşe yazısı için ise şunları söyledi;

"Hayretle okudum. Hukuki süreç ve dava ile alakası olmadığı halde şikayetçinin eğitim geçmişine değinerek gencecik kız ifadesi ile bahsedilmiş. Böyle göz boyamalar ve konuyu saptırma çabaları ünlü gazetecilere yakışmıyor. Bu davada tarafların eğitim geçmişi önemli ise kendisine eğitim geçmişimi paylaşabilirim. İnsanların okuduğu okullar masumiyet göstergesi olabilir mi ? Benim de bir ailem, iki kız kardeşim var.

Bu iftiralar yüzünden kariyerim durmuş durumda. Davanın dedikodusu çıktığından beri mobing ve tehditlerin ardı arkası kesilmiyor. Ben şikayette bulunan şahıs ile setin herhangi bir yerinde yalnız kalmadım. Ben de gencecik bir insan olarak konuşuyorum. Hayatımın baharında 10 sene emek verdiğim, hayallerimi süsleyen mesleği bu iddialar nedeniyle yapamıyorum. Onun hesabını kim verecek?" dedi